Eurocash przejmuje firmy dystrybucyjne z sektora horeca

Autor: PAP 29 lipca 2010 09:12

Eurocash przejmuje firmy dystrybucyjne z sektora horeca

Eurocash podpisał umowę przedwstępną dotyczącą przejęcia 100 proc. udziałów w spółce Pol Cater, która poprzez spółkę zależną Dania Fast Food jest jednym z największych hurtowych dystrybutorów towarów FMCG do sieci restauracji, firm cateringowych, niezależnych placówek gastronomicznych oraz sieci stacji benzynowych.

Akwizycja ta wzmocni obecną pozycję Grupy Eurocash w segmencie gastronomii oraz umożliwi wejście w nowy segment obsługi niezależnych punktów gastronomicznych. Sieć magazynów dostosowana do przechowywania produktów w różnych zakresach temperatur, z których Dania Fast Food zaopatruje lokalnych klientów z segmentu HoReCa, stanowi doskonałą platformę do dalszego rozwoju.

Ponadto przejęcie Pol Cater i Dania Fast Food pozwoli Eurocash zdobyć doświadczenie w dystrybucji takich produktów jak kanapki, hot-dogi oraz produkty mrożone. Handel tymi produktami może zyskać na znaczeniu w przyszłości, wraz z przekształcaniem się części tradycyjnych sklepów detalicznych w palcówki typu "convenience", jak to miało miejsce w Stanach Zjednoczonych Ameryki, czy krajach Europy Zachodniej.

Strony zdecydowały się nie ujawniać wartości transakcji. Umowa przedwstępna zobowiązuje do zawarcia umowy sprzedaży do 30 czerwca 2011 roku. Przejęcie zostanie sfinansowane ze środków własnych Grupy Eurocash. Zawarcie ostatecznej transakcji uzależnione jest m.in. od uzyskania zgody na połączenie pezesa UOKiK.

Dania Fast Food prowadzi siedem centrów dystrybucyjnych zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Gdańsku oraz zatrudnia ok. 170 osób. W okresie 12 miesięcy zakończonych 30 września 2009 r. spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 92 mln zł, a w okresie 1 październik - 30 marca 2010 r. sprzedaż wyniosła 70 mln zł.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,62

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane