PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash: Sięgniemy po odpowiednie środki prawne, aby Emperia dotrzymała zobowiązań

Autor: www.dlahandlu.pl 31 sierpnia 2011 12:02

Eurocash: Sięgniemy po odpowiednie środki prawne, aby Emperia dotrzymała zobowiązań

Zarząd Eurocashu poinformował o przedłużeniu daty kredytu, który został zaciągnięty na potrzebu zakupu akcji i udziałów w spółkach nabywanych od Emperii. Przedstawiciele spółki twierdzą, że dostępność finansowania transakcji środkami z kredytu, potwierdza gotowość i przygotowanie spółki do sfinalizowania połączenia.

31. sierpnia 2011 r. zawarto został aneks do umowy kredytowej z 17 czerwca 2011 roku. Zgodnie z zawartym aneksem okres udostępnienia kredytu ramach ww. umowy kredytowej został przedłużony do dnia 31 października 2011 r.
Celem udzielenia kredytu jest sfinansowanie zakupu przez spółkę akcji i udziałów w spółkach nabywanych od Emperii Holding SA.

- Ostatnie zapowiedzi Emperii o odstąpieniu od umowy inwestycyjnej dotyczącej sprzedaży Tradisu są bezskuteczne. Umowa dalej obowiązuje, a naszym celem jest jej sfinalizowanie. Oczywiście na warunkach uzgodnionych przez obie strony w umowie - Emperia nie ma prawa oczekiwać, że zapłacimy cenę inną, niż zostało to ustalone ponad pół roku temu. Jeśli będzie taka potrzeba - sięgniemy po odpowiednie środki prawne, tak aby Emperia dotrzymała zobowiązań - powiedział Jacek Owczarek, Członek Zarządu Eurocash. - Dostępność finansowania transakcji środkami z kredytu, potwierdza naszą gotowość i przygotowanie do sfinalizowania połączenia - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • taki se 2011-08-31 22:21:29

    Nie ważne co, aby było głośno.

    PR i tyle, była umowa, warunki nie zostały spełnione. A teraz to sie można Luisowi w rękaw wypłakać.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane