PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash spodziewa się w całym 2011 roku wyników zbliżonych do konsensusu rynkowego

Autor: PAP 8 grudnia 2011 14:42

Eurocash spodziewa się w całym 2011 roku wyników zbliżonych do konsensusu rynkowego. W czwartym kwartale wzrost sprzedaży porównywalnej w segmencie cash& carry może być podobny jak w III kwartale - powiedział w rozmowie z PAP Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocash ds. finansowych.

- W związku z przygotowaniami do realizacji nabycia Tradisu zgodnie z obowiązującą umową, chcemy jak najlepiej przygotować nasz bilans poprzez ukierunkowanie całej grupy na generowanie gotówki, tak aby zredukować obecne zadłużenie. Podjęliśmy szereg działań mających na celu zwiększenie sprzedaży, co przyczyniło się do spadku marż w ujęciu procentowym, ale spadek marży brutto był kompensowany spadkiem kosztów. Można powiedzieć, że część synergii wypracowanych z ostatnich połączeń oddaliśmy naszym klientom. Dzięki tym działaniom przepływy pieniężne w III kwartale sięgnęły blisko 100 mln zł - powiedział PAP członek zarządu Eurocashu.

- W czwartym kwartale zamierzamy konsekwentnie realizować dotychczasową politykę cenową - dodał.

- Bardzo pozytywne jest, że rośniemy w każdym z segmentów, także na rynkach, które spadają. Przykładem jest rynek alkoholu, gdzie mimo spadku sprzedaży alkoholu, spółki Premium Distributors zdołały utrzymać sprzedaż na poziomie z 2010 r. co świadczy o tym, że zwiększamy udziały rynkowe - podsumował Owczarek.

Poinformował, że restrukturyzacja przejętej w 2010 roku Premium Distributors dobiega końca, jest szansa na poprawę rentowności spółki.
- W około 80 proc. restrukturyzacja grupy po włączeniu do Eurocash została przeprowadzona. Od 1 stycznia będzie działać jedna firma, która będzie podmiotem skupiającym obsługę naszych klientów i dostawców, w ciągu tego roku przeprowadziliśmy integrację 14 podmiotów w jeden organizm. Funkcje wsparcia takie jak np. księgowość, zostały zasadniczo scentralizowane. Do zakończenia procesu integracji została jeszcze optymalizacja logistyki, dzięki czemu w kolejnym roku będzie nam łatwiej zarządzać zapasami. Wszystko idzie tak jak założyliśmy, nawet trochę szybciej niż początkowo planowaliśmy  - powiedział Owczarek.

- Liczymy, że koszty zostaną obniżone, bo tegoroczna baza zawiera elementy związane z restrukturyzacją. Jest więc szansa na poprawę rentowności - dodał.
Eurocash podtrzymuje cel 20 mld zł obrotów do 2015 roku.

W trzecim kwartale 2011 roku grupa Eurocash miała 2,7 mld zł przychodów, co oznacza wzrost o 24,1 proc. rdr. EBITDA wzrosła o 14,1 proc. rdr do 65,6 mln zł, EBIT wzrósł o prawie 15 proc. rdr do 47,7 mln zł, a zysk netto wyniósł 36,5 mln zł, co oznacza wzrost o 8,1 proc. rdr

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane