PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash: Umowa z Emperią jest wiążąca i będziemy ją finalizować

Autor: www.dlahandlu.pl 19 sierpnia 2011 12:11

Eurocash: Umowa z Emperią jest wiążąca i będziemy ją finalizować

- Połączenie Tradisu z Eurocash jest najważniejszym projektem na rynku detalicznym FMCG od wielu lat i będzie miał kluczowe znaczenie dla ukształtowania się tego rynku w przyszłości. Tysiące niezależnych przedsiębiorstw widzi w tej transakcji szansę na wygranie z wielkimi sieciami. Ludzie prowadzący niezależne sklepy detaliczne i ich pracownicy to nasi partnerzy i nie zamierzamy ich rozczarować - mówi w rozmowie z serwisem www.dlahandlu.pl Pedro Martinho, członek zarządu Eurocash.

Czy obawiają się Państwo spadku kursu akcji i osłabienia wizerunku spółki?
Strategia Eurocash jest konsekwentnie wdrażana od 2003 r. Nasze działania nigdy nie były podyktowane chęcią osiągnięcia jakiegoś konkretnego poziomu ceny akcji na giełdzie w krótkim okresie. Nasze działania są długofalowe. Mamy jasno określone kim chcemy być dla naszych partnerów - dostawców, klientów, pracowników i akcjonariuszy - i systematycznie wdrażamy to w życie. Rynek to widzi, co potwierdza rosnący kurs naszych akcji od debiutu giełdowego w 2005 r. Dla naszych partnerów istotna jest stabilność i przewidywalność. Emperia w ciągu ostatniego roku kilkukrotnie zmieniała swoją strategię. Na początku chciała rozwijać trzy segmenty działalności: w tym i hurt, i detal. W tamtym czasie mówiła o licznych akwizycjach . Każdy segment Emperii miał osiągnąć pozycję lidera na swoim rynku. Następnie Emperia postanowiła skupić się na rozwoju supermarketów i sprzedać część hurtową, a kwestia akwizycji, tym razem supermarketów, pojawiła się ponownie. Jednak nagle rynek otrzymał informację, że Emperia chce również sprzedać swoje supermarkety, więc z kupującego stała się sprzedającym. Ostatnia wersja jest jednak taka, że spółka będzie rozwijała segment hurtowy.

Nasza strategia jest stabilna. Pamiętajmy, że to nie jest zabawa. Dla wielu niezależnych detalistów, prowadzenie sklepu jest głównym źródłem utrzymania rodziny i zapewnienia jej bezpiecznej przyszłości! Potrzebują przewidywalnego partnera, w 100 proc. po ich stronie. Tak samo producenci - oczekują partner, który im pomoże rozwijać konsekwentnie ich marki na rynku.

Na niepewnej sytuacji tracą pracownicy Tradisu. Ci, których miałem przyjemność poznać, to fantastyczni ludzie - pracowici, budujący wielką firmę, którzy kształtowali obraz polskiego handlu dzięki takim spółkom jak: Eldorado, Bos, Lewiatan, Groszek, czy EuroSklep. Swoją siłę, nadzieję i ciężką pracę włożyli w realizację wielkiego celu, jakim jest budowanie niezależnego handlu w Polsce. A zamiast stabilności w pracy, dostają zmieniającą się co chwila strategię. To musi być bardzo frustrujące.

  • dyzio 2011-08-19 14:27:51

    "Swoją siłę, nadzieję i ciężką pracę włożyli w realizację wielkiego celu, jakim jest budowanie niezależnego handlu w Polsce." No właśnie NIEZALEŻNEGO!Kumasz? reszta wywiadu=czysta demagogia

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane