Eurocash wstrzymuje ofertę publiczną skierowaną do akcjonariuszy Emperii

Autor: PAP 11 listopada 2010 17:34

Eurocash wstrzymuje ofertę publiczną skierowaną do akcjonariuszy Emperii

Zarząd spółki Eurocash zawiesił ofertę publiczną skierowaną do akcjonariuszy Emperia Holding. Spółka poczeka na wydanie przez prezesa UOKiK zgody na przejęcie kontroli nad Emperią.

Zgodnie z prospektem emisyjnym warunkiem rozpoczęcia przyjmowania zapisów na akcje Eurocash jest uzyskanie zgody prezesa UOKiK na dokonanie koncentracji w związku z przejęciem kontroli nad Emperią.

Przewidywany harmonogram transakcji zakładał uzyskanie zgody do 9 listopada br. Ponieważ spółka nie otrzymała informacji w tej sprawie, postanowiła zawiesić ofertę do czasu otrzymania decyzji prezesa UOKiK. Po podjęciu oferty publicznej, spółka przedstawi odpowiedni harmonogram.

Oferta publiczna Eurocash obejmuje 51.096.800 akcji serii K. Mają one zostać zaoferowane akcjonariuszom Emperii Holding w zamian za walory tej spółki.

Parytet wymiany, tj. liczba akcji serii K obejmowanych w zamian za jedną akcję spółki Emperia Holding SA, został ustalony na 3,76. Oznacza to, że jedna akcja Emperii będzie stanowiła wkład niepieniężny na 3,76 akcji serii K.

Eurocash zakładał wcześniej, że do 9 listopada uzyska zgodę na dokonanie koncentracji. Do 15 listopada spółka planowała ustalić i podać cenę emisyjną, a w dniach 15-23 listopada przewidywane było przyjmowanie zapisów na akcje spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,04

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane