PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash wyemitował obligacje o wartości 140 mln zł

Autor: www.dlahandlu.pl 21 czerwca 2013 08:56

Eurocash wyemitował w czwartek obligacje o łącznej wartości nominalnej 140 mln zł w ramach programu obligacji do kwoty 500 mln zł zawartego z BRE.

"Oprocentowanie obligacji jest ustalane w oparciu o stopę WIBOR dla depozytów sześciomiesięcznych oraz marżę w wysokości 1,45 proc. w stosunku rocznym" - podano w raporcie.

Termin wykupu przypada na 20 czerwca 2018 r.

Obligacje zostały zabezpieczone poręczeniami udzielonymi przez spółki zależne Eurocashu, Tradis i KDWT do kwoty 168 mln zł.Wartość zobowiązań Eurocashu (w ujęciu jednostkowym) na koniec I kw. wynosiła 2,46 mld zł.

- Uzyskane warunki emisji obligacji potwierdzają, że Eurocash postrzegany jest jako silny i wiarygodny partner - mówi Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Eurocash. - Sukcesywnie obniżamy nasze zadłużenie, co przekłada się na zmniejszenie kosztów jego obsługi. Teraz dodatkowo poprawiamy strukturę naszych zobowiązań, wydłużając średni termin zapadalności długu. Daje nam to większy komfort prowadzenia bieżącej działalności operacyjnej, a zarazem większą elastyczność i możliwość szybkiego reagowania w przypadku pojawienia się w przyszłości dodatkowych potrzeb finansowania - wskazuje Jacek Owczarek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,29

  • Śr

    6,08

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane