Eurocash wystąpił do akcjonariuszy Emperii z bezpośrednią ofertą

Autor: dlahandlu.pl 11 października 2010 11:41

Eurocash wystąpił do akcjonariuszy Emperii z bezpośrednią ofertą

Eurocash zwrócił się bezpośrednio do akcjonariuszy Emperia Holding S.A. z propozycją wymiany akcji, po nieudanych próbach rozmów o połączeniu z zarządem spółki. Oferta jest ostateczna.


- Proponujemy akcjonariuszom Emperii wymianę posiadanych przez nich akcji na akcje nowej emisji Eurocash. 13 września br. przedstawiliśmy zarządowi Emperii propozycję połączenia obu spółek. Nie poparł jej i dlatego kierujemy naszą ofertę bezpośrednio do akcjonariuszy. Zaproponowany przez nas kształt oferty publicznej daje akcjonariuszom Emperii możliwość podjęcia indywidualnej decyzji, niezależnie od rekomendacji zarządu spółki, czy decyzji walnego zgromadzenia akcjonariuszy - każdy z nich zdecyduje, co uważa za lepsze
dla zainwestowanego przez siebie kapitału - mówi Luis Amaral, Prezes Eurocash.

- Zgodnie z opublikowanym w dniu 11 października 2010 r. prospektem, Eurocash zamierza przeprowadzić ofertę publiczną akcji w Polsce kierowaną do akcjonariuszy Emperii. W jej ramach oferowane jest do 51.096.800 akcji serii K. Proponowany parytet wymiany to 3,76 (ustalony w oparciu o średni ważony obrotem kurs notowań akcji Eurocash i Emperii na GPW w okresie trzech miesięcy poprzedzających dzień 13 września 2010 r., będący dniem złożenia propozycji połączenia zarządowi Emperii). Objęcie przez inwestorów wszystkich akcji serii K pozwoli Eurocash na kontrolę ok. 89,9 proc. akcji Emperii przy zaproponowanym parytecie1, dających taki sam udział w liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Emperii.

Pozostałe do 10,1 proc. akcji Emperii może zostać objęte przez wymianę akcji Emperii na akcje serii L. Emisja do 11 285 056 warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia nie więcej niż 11 285 056 akcji serii L spółki Eurocash, może być kierowana do akcjonariuszy Emperii będących inwestorami kwalifikowanymi.
Celem oferty jest nabycie przez Eurocash akcji Emperii zapewniających przejęcie kontroli nad Emperią, czyli akcji zapewniających co najmniej 51 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Emperii. Jednocześnie Eurocash zastrzegł sobie prawo do obniżenia wskazanego progu głosów na podstawie warunków opisanych w prospekcie.

Jeżeli liczba akcji Emperii, objęta zapisami złożonymi przez akcjonariuszy Emperii i nabywana przez Eurocash w wyniku oferty publicznej będzie reprezentowała na WZ Emperii co najmniej 51 proc. i mniej niż 85 proc. głosów, Eurocash może zredukować ofertę tak, aby nabyć nie mniej niż 51 proc. akcji Emperii i w takim przypadku nie przeprowadzi oferty kwalifikowanej.
Warunkami rozpoczęcia przyjmowania zapisów na akcje serii K jest m.in.: uzyskanie zgody Prezesa UOKiK na przejęcie Emperii przez Eurocash do 9 listopada 2010 roku. 

Funkcję oferującego pełni UniCredit CAIB Poland S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane