PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash z wnioskiem do UOKiK o zgodę na przejęcie Eko Holding

Autor: UOKiK 5 kwietnia 2016 10:31

31 marca spółka Eurocash zgłosiła do UOKiK zamiar przejęcia kontroli nad spółką Eko Holding. Przejęcie nastąpi poprzez nabycie 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Eko Holding. Eurocash we wniosku pisze, że w niewielkim zakresie prowadzi działalność na rynku detalicznej sprzedaży artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

Eurocash jest spółką dominującą w grupie kapitałowej Eurocash, która koncentruje swoją działalność na hurtowej sprzedaży artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku za pośrednictwem sieci hurtowni niewyspecjalizowanych oraz hurtowni specjalizujących się w dystrybucji napojów alkoholowych, wyrobów tytoniowych i produktów impulsowych oraz innych produktów żywnościowych i nieżywnościowych.

EKO Holding oraz spółki zależne EKO Holding koncentrują swoją działalność na detalicznej sprzedaży artykułów codziennego użytku za pośrednictwem sieci niewyspecjalizowanych sklepów własnych. Kontrolę nad EKO Holding sprawuje spółka Pelican Ventures Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która kontrolowana jest przez przedsiębiorcę z siedzibą w Luksemburgu.

Nabywane spółki Eko Holding prowadzą sieć ponad 250 sklepów spożywczych w południowo-zachodniej Polsce, skoncentrowanych w województwach dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim i śląskim. Zgodnie z uzyskanymi informacjami, skonsolidowana sprzedaż nabywanych spółek w 2015 r. wyniosła ok. 999 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b. asystent kupca Food 2016-04-07 01:53:14

  Każda sieć C%C -hurtownie takie jak Makro, Selgros czy Eurocash wydają karty klienta każdemu nawet bez działalności gospodarczej. Do tego różne rodzaje współpracy z franczyzą to wszystko jest cholernie duży detal.

 • vorik 2016-04-05 14:59:47

  "Eurocash we wniosku pisze, że w niewielkim zakresie prowadzi działalność na rynku detalicznej sprzedaży"

  UOKiKU, przecież system w którym działa EC to ukryty detal !

  W relację pomiędzy nim a klientem detalicznym wsadzili franczyzobiorców, którzy w ich imieniu sprzedają towar do detalu.

  Lewiatan, ABC, Groszek, Delikatesy Centrum to kontrolowany przez Eurocash detal, a to nie jest niewielki zakres działalności.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane