Eurocash znajdzie się w indeksie WIG20

Autor: Parkiet 29 listopada 2012 09:04

Handlowa spółka Eurocash od kilku lat systematycznie zwiększa skalę działalności, powiększa się także jej kapitalizacja. Zdaniem analityków to właśnie Eurocash 15 marca 2013 r. znajdzie się w elitarnym gronie największych giełdowych spółek, grupowanych w indeksie WIG20. W efekcie, spółka znajdzie się „na radarze" międzynarodowych inwestorów - informuje Parkiet.

Wejście do indeksu WIG 20 spowoduje, że Eurocash wzbudzi większe zainteresowanie inwestorów międzynarodowych

Jak przypomina Parkiet, pod koniec ubiegłego roku Eurocach przejął od Emperii dystrybucyjny Tradis. Dzięki temu wzrosła skala biznesu i kapitalizacja spółki, która teraz wynosi ok. 5,4 mld zł.

Zmiany zostaną ogłoszone 8 lutego. Analitycy nie mają wątpliwości, że obecność spółki w WIG20 - poza prestiżem - stwarza szereg dodatkowych korzyści. Warto chociażby wspomnieć o możliwości pozyskania kapitału po niższym koszcie. Jak ocenia Piotr Smoleń, prezes Turbine Asset Management, korzyścią dla spółek z wejścia do WIG20 jest podwyższona płynność i znalezienie się „na radarze" międzynarodowych inwestorów, co ułatwia dostęp do kapitału i zmniejsza jego koszt. Co ważne, obecność w WIG20 ułatwia również rozmowy z bankami w sprawie pozyskania kredytu i negocjacji jego kosztu - czytamy w Parkiecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • bc 2012-11-29 17:10:20

  Jakim cudem firma, która traktuje swoich pracowników jak zwierzęta prowadzone na rzeź może znaleźć się w tak elitarnym gronie jakim jest WIG 20

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,24

 • Śr

  2,54

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane