PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

EuroCommerce: Zagraniczna sieć zapłaci 5 razy więcej podatku niż lokalny podmiot

Autor: www.dlahandlu.pl 12 lipca 2016 14:30

Organizacja zrzeszająca handlowców w UE - EuroCommerce - wskazuje, że jeśli podatek handlowy wejdzie w życie, 10 największych zagranicznych detalistów będzie opłacało 95,3 proc. daniny. 10 największych polskich sieci zapłaci tylko 4,7 proc.

- Za każdy 1 proc. obrotów zagraniczni detaliści zapłacą 5 razy więcej podatku niż lokalne sieci - podaje organizacja.

Według EuroCommerce nowoczesny sektor detaliczny zainwestował ponad 100 mld euro w region krajów Europy Środkowej i Wschodniej od czasu ich przystąpienia do UE. Sektor zapewnia ponad 400 tysięcy miejsc pracy.

- Podatek od sprzedaży detalicznej jest skonstruowany w sposób, który sprzyja lokalnym firmom, w efekcie czego duże zagraniczne sieci będą płacić nieproporcjonalnie dużą część nowego podatku. Na rynku detalicznej sprzedaży żywności, zagraniczna sieć handlowa będzie zapłacić nawet do 5 razy więcej podatku niż lokalny podmiot. Podatek jest wyraźnie dyskryminujący, a Komisja Europejska powinna jak najszybciej zbadać, czy jest on zgodny z prawem UE - podaje EuroCommerce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b prac. marketu 2016-07-14 12:35:00

    Nie rozumiem tego że co zapłacą więcej sieci zagraniczne bo więcej zarabiają. I tyle podatek jest obrotowy. Jak do tej pory kasowali kasę nie płacąc podatku to było dobrze!!!! Kto zarabia ten powinien być opodatkowany.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane