PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Euronet wkracza do saloników HDS-u z kartami prezentowymi

Autor: dlahandlu.pl 15 maja 2013 11:10

Epay, spółka należąca do Euronetu wprowadziła do Inmedio, 1-Minute oraz Relay, należących do sieci HDS stojaki epay z Kartami Prezentowymi.

Gift Card Mall oferuje ponad 30 rodzajów kart, w tym m.in. karty na konsole Nintendo eShop czy PlayStation Network, karty WyjątkowyPrezent.pl, karty prepaid banku BZ WBK oraz umożlwiające bezpieczną płatność eVouchery paysafecard. W ofercie dostępne są też kupony do pobrania audiobooków z platformy Audioteka, pakiety produktów sieci Orange, kupony umożliwiające naukę języka angielskiego z platformy eTutor, oraz startery na energię elektryczną Duon.


Ostatnio Euronet 360 Finance Ltd. zapowiedział uruchomienie usługi kompleksowego wydawania i procesowania kart przedpłaconych na prawach BIN sponsora w Europie. Euronet 360 Finance Ltd. jako członek MasterCard Europe sprl., może wydawać produkty otwarte w regionie Jednolitego Obszaru Płatniczego, w oparciu o marki takie jak MasterCard, Maestro i Cirrus. Prognozuje się, że w ciągu następnych pięciu lat europejski rynek kart przedpłaconych będzie notował dwucyfrowy wzrost rok do roku.

Jednocześnie firma zlikwiduje część bankomatów, w miejscach, gdzie liczba wypłat nie pokrywa kosztów instalacji i utrzymywania urządzenia. Rentowne są bankomaty, z których klienci miesięcznie dokonują od 3 do 3,5 tysiąca transakcji. Każda z nich to dziś mniej niż 1,3 zł zysku dla operatora bankomatu. Opłatę do tego poziomu obniżyły organizacje kartowe Visa i Mastercard. Na wprowadzenie prowizji od wypłat z bankomatów, która umożliwiłaby szybszy rozwój sieci, nie zgadza się jednak Ministerstwo Finansów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane