PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Europejczycy w ciągu jednego dnia wydadzą na zakupy przedświąteczne 0,5 mld euro

Autor: www.dlahandlu.pl 29 listopada 2012 09:07

W Europie wkrótce rozpocznie się szał zakupów przedświątecznych. Z danych organizacji Visa wynika, że największa liczba transakcji opłacanych tego typu kartami ma przypaść na 10 grudnia. Szacunki mówią o liczbie 10 mln transakcji o wartości 565 mln euro. Visa podaje, że 80 proc. będzie dokonane z wykorzystaniem kart debetowych.

Tego dnia konsumenci będą wydawać średnio 400 tys. euro na minutę, przy czym okres szczytowy przypadnie w Europie pomiędzy godz. 22 a 23 czasu polskiego. Ich wartość ma być o 20 proc. wyższa niż rok temu. W tradycyjnych sieciach handlowych największe obroty prawdopodobnie przyniesie ostatni weekend przed świętami, czyli dni 22 oraz 23 grudnia. Jednak w Internecie zakupy trzeba zaplanować.

Co roku firmy próbują zachęcić do wcześniejszego składania zamówień i m.in. temu ma służyć akcja Dzień Darmowej Dostawy. W sklepach, które przystąpią do akcji, zamówienia złożone 3 grudnia będą zwolnione z kosztów przesyłki. Według informacji ze strony WWW w tegorocznej edycji weźmie udział ponad 1,6 tys. placówek. Przystąpiła do niej także spółka Comarch, oferująca oprogramowanie do prowadzenia e-sklepu. Obecnie obsługuje na swojej platformie ponad 500 sklepów w Polsce i Niemczech.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,59

  • Śr

    2,70

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane