Europejski urząd odrzuca wniosek Lidla ws. rejestracji znaku DELUXE

Autor: www.dlahandlu.pl 23 kwietnia 2015 12:25

Europejski urząd odrzuca wniosek Lidla ws. rejestracji znaku DELUXE fot. Lidl

Sieć Lidl złożyła do Urzędu ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM) wniosek ws. rejestracji znaku towarowego graficznego DELUXE - dowiedział się portal dlahandlu.pl. Wniosek zostało jednak oddalony ze względu na "brak charakteru odróżniającego".

Sąd I instancji UE (GC) utrzymał w mocy decyzję OHIM. Jeden z artykułów rozporządzenia nr 207/2009 w sprawie wspólnotowego znaku towarowego (WZT) zakazuje rejestracji znaków, które są pozbawione "charakteru odróżniającego".

Zdaniem sądu termin "deluxe" może być postrzegany przez konsumentów jako promocyjny lub reklamowy, którego celem jest wykazanie pozytywnych cech towarów tzn. że towar jest luksusowej jakości,  przez co nie ma zdolności odróżniającej.

Nawet grafika i elementy graficzne oznaczenia "deluxe" (fatnazyjna czcionka, dolna część etykiety w kolorze srebrnym), w ocenie OHIM i Sądu I instacji nie mają "charakteru odróżniającego",  a jedynie wskazują na luksusowy charakter znaku.

OHIM oraz Sąd stwierdził, że zgłoszony znak nie jest w stanie spełnić podstawowej funkcji znaku towarowego tj. nie wskazuje pochodzenia handlowego.

Firma nie odwołała się do Trybunału Sprawiedliwości UE, a zatem decyzja odmowna jest ostateczna.

Deluxe to marka własna, w ramach której Lidl sprzedaje produkty luksusowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • NG. 2015-04-24 08:51:02

  I bardzo dobrze, bo z tymi znakami towarowymi to jakaś paranoja. Tak jak w przypadku Wedla i jego ptasiego mleczka. Zarejestrowali sobie nazwę w sądzie w Alicante, a potem prawnicy z Wedla ścigali blogerki i cukierników za publiczne używanie nazwy "ptasie mleczko" w odniesieniu do... ciasta, a nie czekoladek.

  Równie idiotycznym pomysłem byłaby rejestracja "deluxe". W końcu to przymiotnik, taki sam jak każdy inny. Równie dobrze można by wystąpić o rejestrację słowa "smaczny" czy "ciemny". Pomijam już, że produkty z Lidla z deluxe nie mają nic wspólnego...

 • ets 2015-04-23 16:40:21

  zamiast "deluxe" powinni wprowadzić markę "do d..." i taką dla siebie zastrzec

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,55

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane