EY: Polska liderem transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych

Autor: PAP 8 marca 2017 14:55

Transakcje na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce w 2016 roku wyniosły blisko 4,6 mld euro - wynika z raportu firmy doradczej EY. Polska ponownie była liderem w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych.

Wartość transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce w 2016 roku wyniosła blisko 4,6 mld euro. "To najwyższy wynik od rekordowego 2006 roku" - podkreśla w raporcie EY "Poland. The real state of real estate". Jak wynika z zebranych danych największą część transakcji stanowiły nieruchomości handlowe - 43 proc. i biurowe - 39 proc.

"W Polsce zawarto co trzecią transakcję w regionie. Na drugim miejscu znalazły się Czechy (ok. 30 proc. udziału w rynku). Dużą dynamikę wzrostu można zaobserwować na Węgrzech, gdzie w ujęciu rocznym wartość zawartych tam transakcji wzrosła ponad dwukrotnie" - mówiła cytowana w komunikacie lider grupy doradztwa nieruchomości EY Anna Kicińska. Podkreśliła, że cały region Europy Środkowo-Wschodniej zanotował wzrost na poziomie 40 proc.

Jak wynika z raportu EY, w 2016 roku oddano do użytku 460 tys. m.kw. powierzchni handlowych. Eksperci prognozują, że "ten rok może być jeszcze lepszy".

Inwestorzy chętnie lokują kapitał w branży magazynowej. Polska, ze względu na swoje centralne położenie oraz coraz lepszą i bardziej rozbudowaną sieć dróg i autostrad, jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla firm logistycznych. Obecnie powierzchnia magazynowa przekracza tu 11 mln m.kw. W budowie jest dalsze 1,5 mln - z czego 75 proc. jest już wynajęte.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Jjot 2017-03-08 18:13:19

  EY ma spozniony zaplon. Juz wszystkie agencje dwa razy wyposcily raport na ten temat. Nawet walter herz na ten temat pisal.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,59

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane