Eyemaxx o ekspansji parków handlowych MyBox

Property News 25 sierpnia 2014 20:18

Obserwując plany ekspansji najemców obecnych w Parkach Handlowych MyBox widzimy, że nadal jest zapotrzebowanie na nowe obiekty handlowe, w szczególności w mniejszych miastach. Stworzenie dobrze funkcjonującej lokalizacji handlowej wymaga głębokiej analizy wielu czynników, niezależnie od tego, czy jest hossa w branży czy spowolnienie - mówi w rozmowie z Propertynews.pl. Jarosław Dębowiak, dyrektor zarządzający firmy Retailcenter Management GmbH.

Obecnie Eyemaxx Real Estate Group realizuje budowę Parku Handlowego My Box Namysłów. To ruga inwestycja firmy w Polsce pod szyldem MyBox. Pierwszy obiekt tego typu został otwarty we wrześniu 2013 w Oławie. Budowa trzeciego - MyBox Malbork rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Jak podkreśla Jarosław Dębowiak, dyrektor zarządzający firmy Retailcenter Management GmbH Sp. z o. o., która zajmuje się realizacją centrów MyBox w Polsce, podjęcie decyzji o inwestycji wymaga dopasowania projektu do danej lokalizacji.

- Dokonujemy bardzo starannej selekcji potencjalnych lokalizacji w małych miastach na terenie Polski. Przede wszystkim bierzemy pod uwagę czynniki mikroekonomiczne - lokalizacja, siła zasięgu, konkurencja w danym mieście oraz makroekonomiczne jak stopa bezrobocia czy realna siła nabywcza konsumentów. Kolejny krok to precyzyjnie dobrany mix najemców, który będzie gwarantował optymalną ofertę dla mieszkańców danego miasta. Całokształt wszystkich czynników, począwszy od lokalizacji, dobrego skomunikowania obiektu z drogami dojazdowymi, kompatybilna oferta handlowa, wygodny parking, wpływa na komfort zakupów klientów oraz powoduje, że klient powraca i przyzwyczaja się do miejsca zakupów - mówi Jarosław Dębowiak.

Podkreśla, że handel zmierza w takim kierunku, aby być jak najbliżej konsumenta, w zasięgu ręki, a mieszkańcy małych miast nie chcą już tracić czasu na podróże do większej aglomeracji, chcą mieć znane marki dostępne w swoim mieście.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane