PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

F&F będzie otwierać placówki poza marketami Tesco

Autor: dlahandlu.pl 20 kwietnia 2011 09:35

Pod marką F&F, dostępną dotychczas w Tesco, mają powstawać niezależne sklepy odzieżowe. Pierwszy z nich może pojawiać się już w tym roku w jednym z dużych warszawskich centrów handlowych. Obecnie trwają ostatnie uzgodnienia - zapowiedział prezes Ryszard Tomaszewski. Kolejne sklepy z tekstyliami znajdą się w dużych polskich miastach.

Pierwszy niezależny od hipermarketu sklep z odzieżą F&F działa już czeskiej Pradze.

Obecnie marka F&F, którą sieć wprowadziła do sprzedaży w Polsce w 2008 r., jest w dziesiątce najpopularniejszych marek odzieżowych obok Zary czy H&M. Celem szefostwa Tesco jest doprowadzenie sieci do drugiego miejsca w sprzedaży tekstyliów, zaraz po H&M. Dają sobie na to 3-4 lata. - Jest to możliwe bo 3 lata temu byliśmy na 15 miejscu wśród sieci sprzedających tekstylia, obecnie jesteśmy na 7 i tendencja wzrostowa się utrzymuje - informuje Ryszard Tomaszewski

W Polsce udział odzieży pod markami własnymi Tesco w obrotach sieci szacowany jest na około 10 proc. W roku 2010/2011 firma wypracowała sprzedaż na poziomie 11,5 mld zł.

Jak wynika z raportu firmy badawczej GfK, przeciętna rodzina wydaje rocznie około 1,5 tys. zł rocznie. Zgodnie z danymi wartość rynku tekstylnego w Polsce wynosi ok. 26 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane