Facebook: Okulary obsługujące rzeczywistość rozszerzoną zaczną wypierać smartfony

Autor: PAP 25 sierpnia 2017 14:27

Andrew Bosworth został wyznaczony przez Facebooka, by nadzorował integrację technologii rzeczywistości wirtualnej (VR) z innymi produktami firmy. To część wzmożonych starań o rozwój tej technologii przed październikową konferencją Oculus Connect.

Do zadań Boswortha będzie należało nadzorowanie działań poszczególnych oddziałów projektujących sprzęt na rynek konsumencki, wliczając gogle do obsługi rzeczywistości wirtualnej opracowywane przez Oculus oraz aparaty 360-stopni i inteligentne głośniki Building 8.

Facebook intensyfikuje działania związane z rozwojem technologii rzeczywistości wirtualnej. W styczniu Hugo Barra został nowym wiceprezesem ds. rzeczywistości wirtualnej. Pod koniec lipca miała miejsce premiera aplikacji VR Facebook Spaces. W sierpniu firma złożyła podanie o patent na okulary do obsługi rzeczywistości rozszerzonej podobne do Microsoft HoloLens, Snapchat Spectactles i reaktywowanego w tym roku projektu Google Glass.

Przedstawiciele Facebooka przewidują, że w ciągu najbliższych 10 lat okulary obsługujące rzeczywistość rozszerzoną zaczną wypierać smartfony. Michael Abrash z Oculus Research zapowiadał podczas kwietniowej konferencji deweloperskiej F8, że zmiana może nastąpić już w okolicach 2022 roku.

Facebook zaprezentuje postępy w rozwoju technologii VR i AR podczas konferencji Oculus Connect organizowanej w dniach 11-12 października 2017. (

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,29

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane