PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Fakturomat od Wincor Nixdorf

Autor: pr 8 lutego 2016 10:58

Fakturomat to urządzenie samoobsługowe umożliwiające wystawienie faktury na podstawie paragonu. Wspomaga ono proces wystawiania dokumentu poprzez skrócenie czasu oczekiwania, przy jednoczesnym odciążeniu pracowników Punktów Obsługi Klienta z tego obowiązku.

Na to rozwiązanie, oprócz kiosku samoobsługowego, składa się dopracowany ekosystem wspierający proces obsługi dokumentów fiskalnych. Co ważne, fakturomat pozostaje otwarty na kolejne innowacje dzięki architekturze, która umożliwia szereg modyfikacji, np.: podpinanie kolejnych urządzeń do serwera.

Kiosk samoobsługowy oprócz tradycyjnych rozwiązań oferuje także możliwość wysłania faktury drogą elektroniczną, co przekłada się na oszczędność papieru i ochronę środowiska. To innowacyjne urządzenie wprowadza także wiele dodatkowych udogodnień, które wcześniej nie były możliwe lub były bardzo kłopotliwe w realizacji. Rozwiązania zastosowane w fakturomacie pozwalają na wystawienie i korygowanie faktury w sklepie innym niż ten, w którym dokonano zakupu. Dodatkowo, istnieje możliwość zdalnego przeglądania historii faktur oraz drukowania duplikatów.

Fakturomat jest bardzo prosty w użyciu. Pobieranie dokumentu trwa zaledwie kilkanaście sekund. Jak wygląda to w praktyce? – Zamiana paragonu na fakturę dotychczas kojarzyła nam się z długimi kolejkami w punktach obsługi klienta. Z fakturomatem sprawa wygląda już zupełnie inaczej. Klient wkłada do urządzenia paragon, z którego odczytywane są kluczowe informacje. Następnie fakturomat pobiera dane z serwera centralnego, zamieniając je na listę pozycji, które mają znaleźć się na fakturze. Klient po zatwierdzeniu dokumentu, wpisuje dane firmy lub sam NIP i drukuje fakturę. – tłumaczy Michał Strzyczkowski, Członek Zarządu odpowiedzialny za pion Retail firmy Wincor Nixdorf Sp. z o.o. – dostawcy fakturomatów dla sieci handlowych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,76

  • Min

    2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane