Faliński: Granica rozwoju dyskontów to 4,5 tys. sklepów

Autor: gazeta.pl 27 października 2012 18:09

Faliński: Granica rozwoju dyskontów to 4,5 tys. sklepów

Granica rozwoju tego formatu handlowego w Polsce znajduje się na poziomie ok. 4,5 tysiąca sklepów. Dopiero na tym poziomie skończy się bajka pod tytułem superekspansja dyskontów - ocenia Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

Poźniej sklepy dyskontowe podniosą standardy i przestaną być dyskontami. Te zmiany widać już w tej chwili. Zarówno Biedronka, jak i Lidl czy Netto nie są już tak naprawdę dyskontami, tylko postdyskontami łączącymi w sobie także elementy formatów takich jak supermarket czy tradycyjny sklep osiedlowy.

Postdyskonty, jak je umownie nazwę, specjalizują się w 900-1000 kupowanych codziennie produktów. Zamiast oferować, jak w tradycyjnym supermarkecie, 30 rodzajów serów twardych, mają w asortymencie dwie-trzy pozycje. Pieniądze zaoszczędzone dzięki wąskiemu asortymentowi inwestują w jakość, także własnej marki. Dzisiejsze dyskonty w Polsce to sklepy z silnym oparciem we własnej marce, która w Polsce rzadko pozycjonowana jest jako produkt ekonomiczny. W 70 proc. przypadków własne marki należą do klas standard i premium.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    0,82

  • Min

    0,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane