PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Faliński: Hipermarket ma najmniejszą wydajność z mkw.

Autor: dlahandlu.pl 23 października 2012 15:17

W czasie debaty o kierunkach ewolucji rynku handlowego na V Forum Rynku Spożywczego i Handlu Andrzej Faliński stwierdził, że hipermarkety są obecnie ustawione na klapsy dyskontów z jednej strony, bo te konkurują z nimi ceną oraz klapsy formatów osiedlowych, gdzie jest szeroka oferta produktów luksusowych.

- Jak wynika z ogólnych danych dla rynku polskiego wydajność z metra dla hipermarketów to 1700-1800 zł, dla supermarketów 3000-3500 zł, zaś dla małego supermarketu nawet 5000-6000 zł. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że hipermarket to nadal format referencyjny, wokół którego dużo się dzieje  - stwierdził Andrzej Faliński podczas debaty na V Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Jak dodał Robert Krzak, wiceprezes GK Specjał wydajność z metra i rentowność są również pochodną szerokości asortymentu. Hipermarkety mają powierzchnię na poziomie 10 tys. mkw. i ok. 50 tys. artykułów, dlatego trudno im ościągać podobne parametry finansowe jak dyskontom. - Na rynku niemieckim Aldi osiąga 4922 euro z 1 mkw. zaś sieć hipermarketów 4178 euro – to pokazuje rozdzwięk między tymi formatami. Aldi przy 1000 pozycjach asortymentowych osiąga rentowność na poziomie 3,3 proc, Lidla który ma 1900 artykułów w ofercie - 2,5 proc., zaś dla hipermarketów ten poziom jest znacznie niższy - stwierdził Robert Krzak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • NAUCZYCIEL 2012-10-23 18:20:16

    PAN FALIŃSKI POWINIEN DOSTAĆ KLAPSA ZA TO , ŻE SWEGO CZASU BYŁ MOCNO ZAANGAŻOWANY W TO , ŻEBY W POLSCE POWSTAWAŁY HIPERMARKETY WSZELKIEJ MAŚCI . PANIE FALIŃSKI NIE TRZEBA SPECJALISTY , ŻEBY STWIERDZIĆ TO SAMO CO PAN TU PISZE ZA CIĘŻKIE PIENIĄDZE . WYSTARCZY ODROBINA LEJU W GŁOWIE , ŻEBY DOJŚĆ DO WNIOSKU , ŻE W DOBIE SŁABEJ GOSPODARKI SPOŁECZEŃSTWO , A SZCZEGÓLNIE W NASZEJ ZIELONEJ WYSPIE OGRANICZYŁO POZIOM ZAKUPÓW I HIPERY PRZEINWESTOWAŁY .SPOŁECZEŃSTWO OGRANICZYŁO ZAKUPY BARDZO MOCNO , KUPUJEMY MNIEJ , ALE CZĘŚCIEJ I STĄD WIĘKSZE PARCIE NA MNIEJSZE FORMATY . POZA TYM SAM KOSZYK BARDZO SIĘ ZAWĘŻYŁ .KUPUJEMY TYLKO CO NIEZBĘDNE I NAJWYŻEJ W ZE ŚREDNIEJ PÓŁKI . TOWARY EXTRA TO BARDZO MAŁY PROCENT OGÓLNEJ SPRZEDAŻY .

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane