PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Farmio: to KRD-IG wprowadza konsumentów w błąd

Autor: portalspozywczy.pl/dlahandlu.pl 10 lutego 2016 15:15

Dotychczas nie otrzymaliśmy żadnego zawiadomienia z Sądu Okręgowego w Warszawie o wszczęciu jakiegokolwiek postępowania czy jakiejkolwiek decyzji Sądu odnośnie sporu z Krajową Radą Drobiarstwa. Jeśli KRD złoży pozew w Sądzie to oczywiście będziemy aktywnie uczestniczyć w postępowaniu i prezentować argumenty przemawiające za naszym stanowiskiem - czytamy w oświadczeniu Farmio.

Firma odniosła się do informacji dotyczących decyzji sądu, który udzielił tymczasowej ochrony roszczeniom Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej w sporze z Farmio.

- Należy również zaznaczyć, że wydając zabezpieczenie lub odrzucając wniosek Sąd nie bada spawy i nie wydaje wyroku. W związku z tym, na tej podstawie nie można wyciągać wniosku kto ma racje w sporze, a kto nie. My konsekwentnie twierdzimy, że to KRD wprowadza konsumentów w błąd mówiąc, że „każde mięso drobiowe wyprodukowane zgodnie z prawem jest wolne od antybiotyków”. Naszym zdaniem to po prostu manipulacja. Odnosząc się do wątku poruszanego przez KRD w artykule opublikowanych na www.portalspozywczy.pl, odnośnie tematu jaj, mogę jedynie stwierdzić, że to kolejne pomówienia i manipulacje. Po pierwsze, Wyrok Sądu Apelacyjnego w Poznaniu z dnia 26 lutego 2015 r. nie dotyczy kwestii prawidłowości oznaczeń produktów, lecz oceny roszczenia przedstawionego przez Farmio S.A. wobec Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz w Poznaniu w związku z naruszeniem dóbr osobistych naszej spółki internetową wypowiedzią ww. Izby. Chodziło o wypowiedź KIPDIP, że ”informowanie konsumentów, że mięso i jaja, wyprodukowane bez udziału paszy GMO, posiadają szczególne właściwości podczas, gdy inne produkty również mają tę samą jakość handlową i zdrowotną, powinno być uznane przez Inspekcje nadzorujące jako manipulacja i nadużycie”, czego Sąd orzekający w tamtej sprawie nie uznał za naruszające dobra osobiste spółki Farmio. Zdaniem spółki Farmio S.A. przedstawione przez Sąd Apelacyjny w Poznaniu uzasadnienie rozstrzygnięcia przyjętego w tamtej sprawie naruszało przepisy m.in. prawa materialnego lecz spółka Farmio nie zdecydowała się na składanie w tej sprawie skargi kasacyjnej, gdyż konflikt stron był już przebrzmiały i nie zamierzała go podtrzymywać. Aktualnie, z faktu oddalenia roszczenia spółki Farmio wobec Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz w Poznaniu, KRD stara się wywodzić korzystne dla siebie wnioski, chociaż nie wynikają one z ww. orzeczenia Sądu Apelacyjnego w Poznaniu - podaje spółka.

- Widać, że KRD stara się aktywnie szukać argumentów przeciwko Farmio. Oczywiście znalazło sprzymierzeńca w KIPDIP. Należy mieć świadomość, że te dwie organizacje to nic innego jak zrzeszenia producentów, którzy za wszelką cenę walczą o swój biznes.N iestety, po raz kolejny są używane manipulacje, wyrwane z kontekstu wyroki, tylko po to, aby deprecjonować dobre imię Farmio. Wiemy co robimy i jesteśmy zdeterminowani, aby walczyć o swoje dobre imię i dostępność produktów, w które wkładamy wiele wysiłku, aby zapewnić im deklarowaną jakość - pisze Farmio.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane