FCapital Lux kupi akcje AmRestu za blisko 200 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 21 października 2017 10:07

Zarząd AmRest Holdings SE poinformował, że 20 października br. otrzymał od FCapital Lux S.à.r.l  ofertę wykupu wszystkich akcji od akcjonariuszy, którzy głosowali przeciwko przeniesieniu statutowej siedziby spółki za granicę, do Hiszpanii, oraz zmianie statutu spółki i zgłosili żądanie wykupu swoich akcji.

Zarząd spółki informuje ponadto, że FCapital Lux wpłacił na rachunek bankowy spółki kwotę równą łącznej cenie za wszystkie 550.000 akcji (po 361,65 złotych za jedną akcję - czyli prawie 199 mln zł).

W związku z powyższą ofertą zgłoszoną przez FCapital Lux nie ma już ryzyka, iż do wykupu akcji, wobec braku oferentów, będzie zobowiązana spółka.

Przypomnijmy: AmRest na walnym zgromadzieniu zatwierdził przeniesienie siedziby spółki z Wrocławia do Madrytu. Siedziba mieści się w teraz w calle Enrique Granados, 6, 28224, Pozuelo de Alarcón, Madrid.

Zmieniono także statut - uchylono jego dotychczasową treść i przyjęto nowe brzmienie, dostosowane do statusu spółki jako europejskiej spółki akcyjnej z siedzibą w Hiszpanii. Zatwierdzono dostosowanie spółki do hiszpańskiego prawa, a w konsekwencji przyjęcie statusu spółki prawa hiszpańskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8398

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane