Ferrero: Nutella jest bezpieczna dla zdrowia, nie zawiera składników kancerogennych

Autor: dlahandlu.pl 13 stycznia 2017 13:30

Koncern Ferrero wydał oświadczenie w sprawie informacji dotyczących kremu Nutella pojawiających się w mediach. Firma podkreśla, że Nutella jest bezpieczna dla zdrowia i nie zawiera składników kancerogennych.

Ferrero zaznacza także, że Nutella nie została w żadnym kraju usunięta z półek żadnych supermarketów. Włoska sieć COOP wycofała produkty zawierające olej palmowy sprzedawane pod marką własną COOP.

Koncern podkreśla też, że surowce i procesy stosowane w produkcji Nutelli są w pełni zgodne z wymaganiami określonymi przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) oraz, że w swoim raporcie z maja 2016 roku EFSA nie odniosła się do żadnego konkretnego produktu spożywczego.

- Bezpieczeństwo i zdrowie Konsumentów jest największym i najważniejszym priorytetem Ferrero. Pragniemy podkreślić, że produkty Ferrero są bezpieczne do spożycia – pisze Ferrero w oświadczeniu przesłanym serwisowi portalspozywczy.pl.

- W raporcie z maja 2016 roku EFSA przeanalizowała zawartość zanieczyszczeń w dużej liczbie rożnych produktów spożywczych i olejów. Stwierdziła, że zawartość zanieczyszczeń zależy od rodzaju stosowanego oleju i tłuszczu, jak również od procesów obróbki, jakim surowce te są poddawane – podaje Ferrero.

- Dlatego też Ferrero starannie dobiera najwyższej jakości surowce i stosuje specjalne procesy technologiczne, które ograniczają zawartość zanieczyszczeń do minimum w pełni zgodnego z wymaganiami określonymi przez EFSA. Ponadto nasze zespoły do spraw jakości bezustannie monitorują czynniki związane z powyższym, co pozwala nam zagwarantować, że nasze produkty są bezpieczne dla Konsumentów – podkreśla koncern w oświadczeniu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • swiadomy 2017-01-13 20:52:33

  Nie tylko Ferrero stosuje najtańszy tłuszcz tzn. palmowy do swoich produktów. Wystarczy czytać skład. Ale tylko Ferrero żąda za nie takich pieniędzy jakby były na tłuszczu mlecznym. Osobiście dziadostwa dzieciom nie kupuję i nie będę. No chyba że zmienią recepturę. Pozdrawiam świadomych konsumentów

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,19

 • Śr

  4,05

 • Min

  3,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane