Ferrero: Nutella nigdzie nie została wycofana ze sprzedaży

Autor: Bankier.pl 12 stycznia 2017 09:42

W wyniku podania przez europejski nadzór ds. żywności informacji o składnikach mogących powodować raka, część włoskich sklepów zdecydowała się zdjąć Nutellę z półek - podaje Bankier.pl. Koncern wysłał jednak oświadczenie, w którym zaprzecza tym informacjom.

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności ostrzegał, że w oleju palmowym znajdują się czynniki rakotwórcze, powstające przy podgrzewaniu oleju do temp. 200 stopni C. Według urzędu nawet umiarkowane spożycie słodkiego kremu stwarza ryzyko wystąpienia raka u dzieci – donosi brytyjski „Independent”.

Marka Ferrero przygotowała oświadczenie dotyczące informacji:

" Nutella jest bezpieczna dla zdrowia, Nutella nie zawiera składników kancerogennych. Nutella nie została w żadnym kraju usunięta z półek żadnych supermarketów. Włoska sieć COOP wycofała produkty zawierające olej palmowy sprzedawane pod marką własną COOP. Surowce i procesy stosowane w produkcji Nutelli są w pełni zgodne z wymaganiami określonymi przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). W swoim raporcie z maja 2016 roku EFSA nie odniosła się do żadnego konkretnego produktu spożywczego.
Bezpieczeństwo i zdrowie konsumentów jest największym i najważniejszym priorytetem Ferrero. Pragniemy podkreślić, że produkty Ferrero są bezpieczne do spożycia.W raporcie z maja 2016 roku EFSA przeanalizowała zawartość zanieczyszczeń w dużej liczbie rożnych produktów spożywczych i olejów. Stwierdziła, że zawartość zanieczyszczeń zależy od rodzaju stosowanego oleju i tłuszczu, jak również od procesów obróbki, jakim surowce te są poddawane.Dlatego też Ferrero starannie dobiera najwyższej jakości surowce i stosuje specjalne procesy technologiczne, które ograniczają zawartość zanieczyszczeń do minimum w pełni zgodnego z wymaganiami określonymi przez EFSA. Ponadto nasze zespoły do spraw jakości bezustannie monitorują czynniki związane z powyższym, co pozwala nam zagwarantować, że nasze produkty są bezpieczne dla konsumentów." - czytamy w oświadczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • h2j 2017-01-13 11:26:26

  to jest fakt znany od 10 lat. pamietam jak w 2006 czytalem o rakotworczosci nutelli. mimo to ferrero nieustannie zapewnia w reklamie, ze nutalla to samo zdrowie, wiedzac dobrze ze tak nie jest. czy taka firma zasluguje na to zeby istniec?

 • anu 2017-01-12 10:26:50

  Tak, zdecydowanie, całkowicie zniknie.. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. W treści jest napisane że znika z części sklepów, a nie ze wszystkich, jak sugeruje tytuł.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,26

 • Śr

  4,36

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane