Finansowanie budowy obiektów dla Biedronki i Lidla napędza rynek kredytowy

Autor: propertynews.pl 25 maja 2011 11:11

Finansowanie budowy obiektów dla Biedronki i Lidla napędza rynek kredytowy

Jak informuje Sven-Torsten Kain, członek zarządu, BRE Bank Hipoteczny najwięcej zapytań bank otrzymuje ze strony deweloperów powierzchni handlowych i biurowych. - Rynek napędzają głównie sieci handlowe. Biedronka, Lidl czy Piotr i Paweł celują w coraz mniejsze miasta, nawet o liczbie ok. 10 tys. mieszkańców. To daje olbrzymie szanse rozwoju deweloperom - tłumaczy.

- Coraz więcej pojawia się też projektów niewielkich galerii handlowych o powierzchni 3-4 tys. mkw. z supermarketem i kilkunastoma mniejszymi sklepami. To tendencja, która moim zdaniem w najbliższych latach zdominuje polski rynek. Bardzo dobrze oceniamy tego typu przedsięwzięcia - podkreśla Sven-Torsten Kain.

Zdaniem Svena-Torstena Kaina, handel nowoczesny w Polsce rozwija się już kilkanaście lat, więc siłą rzeczy będzie następować pewna korekta atrakcyjności lokalizacji. - Galeria wybudowana 10 lat temu może już nie trafiać w potrzeby klientów, a jej położenie mogło w tym czasie stracić na atrakcyjności. Dlatego rynek największych miast Polski to też spore wyzwanie dla deweloperów centrów handlowych - mówi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Real(s) 2011-06-07 23:15:15

    Czekamy na Lidla,Aldi,Netto czy Kaufland w Zgierzu!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane