Fiński producent nabiału wchodzi na półki sieci handlowych w Polsce

Autor: dlahandlu.pl 10 listopada 2017 10:04

Valio, największy producent nabiału w Finlandii jest już obecny w Polsce. Po bardzo dobrym przyjęciu przez klientów masła Valio Premium Artisan Butter oraz niebieskich serów pleśniowych Valio Aura, firma wkrótce wprowadzi na rynek miękkie masło fińskie z dodatkiem oleju rzepakowego oraz fiński ser typu havarti – Valio Finnish Havarti. Podobnie jak już obecne na rynku produkty, będą one dostępne w największych sieciach handlowych w Polsce.

 

Dostrzegając potencjał w branży nabiałowej w Polsce, Valio weszło na polski rynek w czerwcu tego roku, oferując masło Premium Artisan Butter, w wersji klasycznej i solonej, które tworzone jest z najwyższej jakości mleka, według tradycyjnego przepisu z początków ubiegłego wieku. Masło Valio obecnie jest dostępne w takich sklepach jak: Auchan, Carrefour, Simply Market, Makro, Selgros oraz Tesco.

W najbliższych tygodniach w Polsce będzie miała miejsce premiera nowego masła premium od Valio – fińskiego masła miękkiego z dodatkiem oleju rzepakowego, które wyróżnia łatwość rozsmarowywania i naturalny smak. To wysokiej jakości wybór: masło nie zawiera barwników, konserwantów i innych dodatków, a także oleju palmowego. Jest produkowane przy użyciu innowacyjnej soli ValSa, opracowanej przez Valio w 2017 roku, która zawiera 80% mniej sodu niż sól kuchenna. Dzięki temu fińskie masło miękkie od Valio zapewnia doskonały smak, przy o połowę mniejszej zawartości soli.

– Po dobrym przyjęciu przez polskich konsumentów klasycznego oraz solonego masła Valio, planujemy wprowadzenie na polski rynek także fińskiego masła miękkiego z dodatkiem oleju rzepakowego. Jest to masło premium w wersji łatwiejszej do rozsmarowywania na ulubionym pieczywie. Z kolei ser Valio Finnish Havarti, który także zamierzamy wkrótce wprowadzić na polski rynek, to najpopularniejszy w tej kategorii produkt w Finlandii, szczególnie wśród rodzin z dziećmi. Analizujemy także polski rynek pod kątem zdrowych przekąsek proteinowych marki Valio PROfeel tj. jogurtów, napojów mlecznych i białka, cieszących się dużą popularnością w Finlandii. Na naszą obecność w Polsce patrzymy długofalowo i wierzymy, że polscy konsumenci docenią unikalną, najwyższą jakość naszych produktów, za którą stoją najczystsze w UE fińskie mleko oraz 112 lat tradycji – dodał Lev Rubinstein.

Valio to założona w 1905 r. firma której właścicielami są spółdzielnie mleczarskie, wytwarzające naturalne produkty nabiałowe od ponad 100 lat: m.in. masła i sery, a także mleko, jogurty czy zdrowe przekąski proteinowe. Valio jest również wiodącym na świecie ekspertem w zakresie produktów mlecznych bez laktozy.

Obecnie Valio zrzesza 17 spółdzielni i około 6 000 mleczarskich rodzin, które zatrudniają łącznie 30 000 pracowników. Valio posiada także 15 zakładów produkcyjnych w Finlandii i na świecie oraz eksportuje swoje produkty do 60 krajów. 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,56

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane