PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Firmy mogą dostać środki na praktyki i staże dla studentów

Autor: dlahandlu.pl 19 kwietnia 2012 13:23

Firmy mogą dostać środki na praktyki i staże dla studentów

W latach 2012-2013 Komisja Europejska zapewni firmom wsparcie finansowe przeznaczone na 280 tys. praktyk dla studentów uczelni wyższych i szkół zawodowych w ramach programu Leonardo da Vinci i Erasmus. Wystartowała też kampania "We mean business", która ma zachęcić firmy do organizowania większej liczby praktyk i staży dla młodych ludzi.

Uruchomiono specjalną stronę internetową http://we-mean-business.europa.eu poświęconą kampanii, która zawiera informacje oraz linki dotyczące sposobu zorganizowania lub znalezienia praktyk europejskich. W państwach członkowskich zostaną zorganizowane imprezy mające na celu podnoszenie świadomości, skierowane do izb handlowych, agencji rozwoju regionalnego, organizacji na rzecz wspierania biznesu i innych podmiotów, które mogą podkreślić korzyści z praktyk płynące dla przedsiębiorstw.

- W przypadku programów takich jak "We mean business" korzyść jest po obu stronach. Młodzi ludzie zdobywają fajne, praktyczne doświadczenie, a przedsiębiorcy korzystają z ich świeżości, za którą często idzie większa kreatywności. Do tego jako obcokrajowcy, mogą otworzyć firmie możliwości rozwoju na nowym rynku. Młodzi ludzie, to pierwsza grupa, która padła ofiarą kryzysu gospodarczego w UE. Przeznaczanie funduszy unijnych na takie programy, to bardzo dobra odpowiedź na ten palący problem i świetna okazja do rozwoju dla młodych i firm - mówi Rafał Trzaskowski, poseł do Parlamentu Europejskiego.

W 2012 r. co najmniej 130 tys. młodych osób skorzysta z pomocy finansowej przeznaczonej na staż lub praktykę zawodową za granicą. Liczba ta powinna w przyszłym roku wzrosnąć do 150 tys. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane