PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Firmy mogą dostać z PARP-u do 2 mln zł na wdrożenie nowych technologii

Autor: dlahandlu.pl 16 maja 2012 10:14

11 czerwca br. rusza II runda naboru wniosków w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B prowadzonym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W programie rozdysponowanych zostanie około 389,6 mln zł. Do 6 lipca br. przedsiębiorcy z sektora MSP mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów wdrażających w polskich przedsiębiorstwach nowoczesne technologie informatyczno-komunikacyjne, ułatwiające zacieśnianie współpracy z partnerami biznesowymi. Kwota wsparcia na projekt wynosi od 20 tys. do 2 mln złotych.

Dofinansowanie mogą uzyskać projekty o charakterze zarówno technicznym, informatycznym, jak  i organizacyjnym, prowadzące do realizacji i usprawnienia procesów biznesowych w formie elektronicznej pomiędzy co najmniej trzema współpracującymi przedsiębiorcami. Okres realizacji projektu nie może być dłuższy niż 24 miesiące.

Przedsięwzięcia kwalifikujące się do objęcia wsparciem powinny uwzględniać wdrażanie nowych lub integrację istniejących systemów informatycznych, mających na celu umożliwienie automatyzacji wymiany informacji pomiędzy systemami informatycznymi współpracujących przedsiębiorców.

Jak zauważa Katarzyna Ślusarczyk, Project Manager w Exeq, wdrożeniem, kwalifikującym się do dofinansowania, może być zatem wprowadzenie platformy wymiany informacji handlowych pomiędzy firmą składającą wniosek a jej kontrahentami. Platforma ta może posiadać wiele różnorakich funkcjonalności, istotnym natomiast jest, aby wszystkie one były dedykowane tylko i wyłącznie zwiększaniu efektywności współpracy B2B objętej wnioskiem o dotację. Przy czym należy pamiętać także o tym, że kontrahenci powinni posiadać własne systemy informatyczne lub je wdrożyć w czasie realizacji projektu przez wnioskodawcę, tak aby powstał jeden wspólny system integrujący te przedsiębiorstwa.

O dotacje mogą się starać mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy spełniają łącznie wszystkie poniższe kryteria:
posiadają siedzibę firmy na terytorium Poski (w wypadku osoby fizycznej - miejsce zamieszkania na terenie RP);
współpracują na podstawie umów cywilno-prawnych z co najmniej dwoma innymi przedsiębiorcami;
dokonują inwestycji - system elektroniczny, który zamierzają wdrożyć nie funkcjonuje w danym przedsiębiorstwie;
planują współpracę biznesową w oparciu o rozwiązania elektroniczne poprzez wdrażanie i integrację nowych lub dotychczas stosowanych systemów informatycznych i automatyzację realizowanych pomiędzy sobą procesów biznesowych;
złożyli wniosek o udzielenie dotacji przed rozpoczęciem realizacji danej inwestycji;
zobowiążą się do utrzymania trwałości projektu przez okres co najmniej 3 lat od dnia jego zakończenia.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane