Firmy outsourcingowe pomagają szukać najlepszych nowych lokalizacji

Autor: dlahandlu.pl/pr 20 maja 2010 11:22

Firmy outsourcingowe pomagają szukać najlepszych nowych lokalizacji

Według szacunków przeprowadzonych przez Fundację Instytut Outsourcingu, wartość rynku outsourcingu sprzedaży w kraju osiągnęła obecnie około miliarda złotych rocznie. Dla branży pracuje obecnie ok. 14 000 przedstawicieli handlowych obsługujących m.in. sektor FMCG, finansowy oraz farmaceutyczny. Dalsze perspektywy rozwoju zakładają przynajmniej 25% wzrost wartości rynku w 2010 roku.

Ważnym czynnikiem warunkującym rozwój rynku jest poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań przez klientów firm outsourcingowych. Jednym z przykładów jest rozszerzanie działalności na nowe, starannie wybrane punkty sprzedaży, w których dotąd produkt lub usługa firmy nie były jeszcze obecne, czyli poszukiwanie tzw. Next Best. - Nasi klienci coraz częściej zwracają się do nas o pomoc w wyborze Next Best, czyli najlepszych możliwych nowych lokalizacji, do których warto wprowadzić produkt czy usługę - mówi Łukasz Gajewski - Nasi pracownicy są w stanie dokładnie ocenić, które z lokalizacji są najatrakcyjniejsze dla klienta. Dla przykładu przedstawiciele handlowi Target BPO odwiedzają regularnie ponad 82% sklepów w Polsce. Taką bazą wiedzy nie dysponują ani firmy konsultingowe, ani producenci, ani nawet przedsiębiorstwa lokalnie zajmujące się dystrybucją towarów.

W zakresie FMCG potencjał rynku wynika z wielkości rynku (prawie 40 mln konsumentów), systematycznego bogacenia się społeczeństwa, a co za tym idzie wzrastającego poziomu konsumpcji oraz zwiększającego się zapotrzebowania na produkty wysoko przetworzone - dostarczane przez nowoczesne sieci sprzedaży. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10963

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane