Firmy zajmujące się handlem planują zwiększyć zatrudnienie

www.portalspozywczy.pl 1 marca 2016 21:51

Najbliższe półrocze będzie wyjątkowo gorącym okresem na rynku pracy – pokazują wyniki badania Randstad „Plany Pracodawców”. Odsetek firm, które będą zwiększały zatrudnienie po raz kolejny wzrósł osiągając rekordowy poziom 36 proc. Aż 41 proc. firm zajmujących się handlem i naprawami planuje zwiększyć zatrudnienie.

Po dużej fali podwyżek wynagrodzeń na przełomie roku, nadal duży odsetek pracodawców jest gotowych podnosić oferowane stawki. Z drugiej strony połowa firm ma trudności w zatrudnieniu osób o poszukiwanych kwalifikacjach. Według przedsiębiorców główne bariery w zatrudnieniu, to brak odpowiednich kompetencji kandydatów, ale też niemożność podołania ich oczekiwaniom finansowym.

Jak pokazują wyniki 29. edycji badania Plany Pracodawców, realizowanego przez Randstad we współpracy z TNS, w okresie trwającego półrocza rekordowa liczba firm - 36 proc. - chce zwiększać zatrudnienie. Jest to aż o 5 p.p. więcej niż w poprzednim kwartale, a zarazem najwyższy udział tej grupy w ogóle badanych w 7-letniej historii badania.  

Więcej: Portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,75

  • Min

    3,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane