Fiskus przychylił się do prośby Emperii. Spółka nie musi na razie spłacać zobowiązania podatkowego

Autor: dlahandlu.pl 5 września 2017 21:12

Fiskus przychylił się do prośby Emperii. Spółka nie musi na razie spłacać zobowiązania podatkowego fot. materiały prasowe Emperii

Emperia Holding nie musi na razie spłacać zaległego podatku. Na wniosek spółki i po przedłożeniu przez nią gwarancji bankowych, urząd skarbowy postanowił wstrzymać wykonanie decyzji, w której określił wysokość zobowiązania podatkowego łącznie z odsetkami na około 195 mln zł. Wstrzymanie decyzji obowiązuje do 20 sierpnia 2018 roku.

Emperia informuje, iż otrzymała postanowienie Naczelnika Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie o wstrzymaniu wykonania decyzji Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie z dnia 8 sierpnia 2017 r., utrzymującej w mocy decyzję kontroli skarbowej ze stycznia 2017 r.

Właściciel sieci Stokrotka poinformował również, iż otrzymał postanowienia Naczelnika Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie o przyjęciu do dnia 20 sierpnia 2018 r. zabezpieczenia należności z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za 2011 r. w postaci czterech gwarancji bankowych do łącznej wysokości 198,1 mln zł.

Przypomnijmy, w styczniu tego roku spółka otrzymała informację o doręczeniu decyzji dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie, wydanej w postępowaniu kontrolnym prowadzonym w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za 2011 rok.

W wydanej decyzji dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie określił zobowiązanie podatkowe spółki w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w wysokości 142.463.805 złotych. Spółka zobowiązana jest ponadto do naliczenia i zapłaty odsetek za zwłokę od w/w zobowiązania, które na dzień doręczenia decyzji wynoszą 52.372.037 złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane