Food Care pozywa spółkę z grupy Maspex Wadowice za slogan "power is back!"

Autor: pr 19 stycznia 2015 10:00

FoodCare złożył pozew przeciw MWS, firmie z grupy Maspex Wadowice. FoodCare zarzuca MWS naruszenie majątkowych praw autorskich oraz popełnianie czynów nieuczciwej konkurencji, a także domaga się m.in. wycofania z obrotu znacznej części produktów marki TIGER oznaczonych jednocześnie sloganem „Power is Back!".

FoodCare wnioskuje także o odszkodowanie za bezpodstawne wykorzystanie sloganu i utworu opracowanych dla firmy w 2006 roku. Według szacunków spółki wartość przedmiotu sporu może sięgnąć nawet kilkudziesięciu milionów złotych.
Pozew FoodCare przeciw MWS został wniesiony do Sądu Okręgowego w Warszawie, Wydział XVI Gospodarczy. Sprawa dotyczy ochrony utworu (znaku graficznego) oraz sloganu „Power is back!", które wykorzystywane są przez MWS na napojach energetycznych TIGER. FoodCare ‒ jako uprawniony do sloganu i dysponent majątkowych praw autorskich do znaku graficznego „Power is back!" ‒ dochodzi przed sądem ochrony swoich praw do tego utworu i hasła. FoodCare żąda ponadto zaprzestania wprowadzania na rynek napojów marki TIGER z oznaczeniem „Power is back!" oraz usunięcia z rynku wszystkich puszek, na których widoczny jest wspomniany utwór oraz slogan. Ponadto, firma wnioskuje o publikację w prasie oświadczenia z przeprosinami, a także zasądzenie odszkodowania i wydanie uzyskanych korzyści majątkowych ‒ kwoty będą doprecyzowane w trakcie postępowania sądowego. Termin pierwszej rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.
Slogan oraz utwór (znak graficzny) „Power is back!" zostały opracowane dla firmy FoodCare w 2006 r. W latach 2006 - 2010 oznaczenie to oraz hasło było wykorzystywane na napojach energetycznych TIGER, produkowanych wówczas przez firmę FoodCare. Jednak od 2010 r. napoje tej marki produkowane są i sprzedawane przez spółki z grupy Maspex Wadowice m.in. MWS. Od tego czasu firma MWS wielokrotnie wykorzystywała utwór oraz slogan „Power is back!". 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane