Food Show 2017: Rynek żywności ekologicznej sięgnie w 2018 r. wartości 1 mld zł (video)

www.portalspozywczy.pl 22 marca 2017 17:09

- Ze świadomością polskich konsumentów jest coraz lepiej, co wcale nie oznacza, że jest dobrze. Niestety producenci eko żywności wcale nie ułatwiają konsumentom zadania i często nie umieszczają kluczowych informacji nawet na opakowaniach tych produktów. Spotykam się z produktami, gdzie informacja o certyfikacji i logo z zielonym listkiem jest umieszczone na tyle opakowania, co na sklepowej półce jest później po prostu niewidoczne - mówiła Agnieszka Górnicka, prezes firmy Inquiry, podczas Food Show 2017 w Katowicach.

Zdaniem Agnieszki Górnickiej konieczne jest edukowanie konsumentów czym różni się żywność ekologiczna od wszelkich produktów podszywających się pod naturalność i zdrowie. - Ważne jest jednak to, że konsumenci chcą się dowiedzieć jak jest naprawdę, chcą być in formowani. Głód wiedzy na temat tego co naprawdę jemy jest ogromny - zapewnia prezes Inquiry. 

Rynek żywności ekologicznej sięgnie w 2018 r. wartość 1 mld zł. - Od kilku lat ten segment notuje bardzo dynamiczny bo ok. 20 proc. wzrost rocznie. Ta dynamika najpewniej będzie utrzymana, bo przed tym segmentem otwierają się nowe możliwości. Do tej pory ogromną barierą dla konsumentów była wysoka cena tych  produktów. Brak dużego popytu przekładał się na trudności dystrybucyjne, co z kolei znów windowało ceny tych specjalistycznych produktów. Na szczęście sporo się zmieniło - zapewnia prezes Inquiry.

Całość: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8398

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane