Food Show 2017: Strusia Kraina zaprezentuje przepisy na potrawy z mięsa strusiego

www.portalspozywczy.pl 2 stycznia 2017 12:54

Spożycie strusiny w Polsce jest na poziomie zaledwie kilku procent w stosunku do jej produkcji, może to być maks. 5% – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Aleksandra Dudka, właścicielka Strusiej Krainy. Tymczasem ten rodzaj mięsa ma wiele korzystnych właściwości i może stanowić urozmaicenie diety alergików. Może też być źródłem inspiracji dla kucharzy, o czym będziemy mogli przekonać się podczas Food Show 2017.

Strusia Kraina zaprezentuje swoją ofertę podczas dobywającego się 16-18 marca Food Show 2017. Razem z kucharzem Mirosławem Rynduchem z Hotelu Warmia w Pluskach firma udostępni specjalną broszurę zawierającą 10 przepisów na potrawy z różnych rodzajów mięsa strusiego.

Więcej informacji na temat Food Show 2017 na stronie www.foodshow.pl.

– Otrzymujemy sporo telefonów od rodziców dzieci z alergią pokarmową (struś jest lepszy od królika dla alergików). Mięso strusie ma tylko 1% tłuszczu, więc dla osób które chcą się odchudzać jest rewelacyjne. Ma mało cholesterolu, sodu, ale za to dużo żelaza, które jest w tej postaci jest najlepiej wchłanianym żelazem przez organizm, co jest udowodnione naukowo – przekonuje Aleksandra Dudka, właścicielka firmy Strusia Kraina & Mobax Dudka Motz Spółka Jawna.

Głównym klientem Strusiej Krainy od 11 lat jest Szwajcaria. Kilka ostatnich lat firma poświęciła na zwiększanie ilości ferm hodujących strusie, rozwiązywanie problemów odchowu, zwiększanie wydajności hodowlanej i ubojowej.

– Food Show ma być naszą pierwszą dużą reklamą. Decyzja była prosta. Lokalizacja najlepsza dla nas, organizator z Katowic. Liczymy, że będziemy mogli zapoznać kucharzy i hurtownie naszym produktem. Kucharz, który będzie reprezentował nas w czasie Food Show, był zachwycony mięsem. Według niego kucharze powinni być mocno zainteresowani – mówi właścicielka Strusiej Krainy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane