Forbis Group zaprojektowało warszawski lokal dla Etno Cafe

Autor: dlahandlu.pl 27 marca 2017 12:23

Forbis Group zaprojektowało warszawski lokal dla Etno Cafe fot. Forbis Group

Projekt kawiarni Etno Cafe dla lokalizacji Marszałkowska 87 w Warszawie, stworzony przez Forbis Group to materiały nawiązujące do natury, jasne, pastelowe barwy, roślinne motywy i naturalne drewno w połączeniu ze szkłem, betonem i rdzą.

Duża powierzchnia lokalu umożliwiła wydzielenie dwóch sal, w ramach których funkcjonować będą trzy odrębne strefy. Istnieje opcja zamknięcia jednej z przestrzeni, która służyć będzie organizacji imprez firmowych, czy prywatnych spotkań. W tym pomieszczeniu stoły tworzą jeden długi blat – tak, aby można było spędzić przy nim czas w większym gronie.

Stoły przystosowane są do pracy przy komputerze - mają zaprojektowane przelotki, a w podniesionej posadzce występują tak zwane floorboxy, czyli puszki podłogowe z gniazdkami elektrycznymi – mówi Agnieszka Sarwas, architekt Forbis Group – Zaplanowaliśmy także ekran, który nie tylko stworzy możliwość obejrzenia wydarzenia sportowego, ale także wyświetlenia prezentacji podczas spotkania biznesowego.

Druga część to strefa konsumencka – przystosowana zarówno do pracy, jak i towarzyskich spotkań. Zróżnicowane miejsca siedzące zostały zaprojektowane tak, aby można było tu popracować samotnie, jak i w grupę, napić się kawy z przyjaciółką, poczytać książkę, poczekać na znajomych, bądź zjeść lunch – mówi Agnieszka Sarwas.

Ostatnia przestrzeń to strefa oparta na winebarze. Jest to fragment kawiarni, który najbardziej będzie ożywiał wieczorem, kiedy oprócz dobrej kawy będą serwowane rozmaite gatunki win. W strefie tej można usiąść przy barze, przy stole hokerowym, bądź w witrynie okna na parapecie, gdzie zaplanowane zostały poduszki i siedziska.
Przegrodę pomiędzy dwoma pomieszczeniami konsumenckimi tworzy ściana z profili stalowych z wypełnieniami ze szkła oraz półkami. Całość zostanie podkreślona światłem ledowym. Aranżację uzupełnią słynne lampy Muuto Under. Charakterystyczna dla wnętrza będzie duża ilość zieleni w postaci żywych roślin, ale nie tylko - na ścianach narysowane są liście kawy. Motywy kawowe pojawiają się również na specjalnie zaprojektowanej tapecie, przedstawiającej krok po kroku proces przygotowywania napoju. Pośród kwietników znajdą się książki i gry planszowe. Kawiarnia zostanie wyposażona także w: kącik z zabawkami zaprojektowany z myślą o najmłodszych, przewijak dla dzieci, przestrzenie przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane