Forum internetowe pracowników Biedronki wygrywa w sądzie z siecią

Autor: Gazeta.pl Pieniądze 15 listopada 2012 10:38

Forum internetowe Nasza-Biedronka.pl, nie będzie musiało zmieniać nazwy ani domeny - zadecydował Sąd Polubowny ds. Domen Internetowych. Według administratora strony rzeczywistym celem procesu była próba uciszenia forum przez Jeronimo Martins - informuje serwis Gazeta.pl Pieniądze.

Na forum Nasza-Biedronka.pl zarejestrowanych jest 8,8 tys. osób, aktualnych, lub byłych pracowników Biedronki (w sumie sieć zatrudnia 37 tys. osób). Na stronie wymieniają się między innymi informacjami na temat programu "Tajemniczy Klient". To znana praktyka, która polega na tym, że pracownik kontroli udaje zwykłego klienta.

Na początku roku stroną zainteresował się właściciel supermarketów Biedronka - Jeronimo Martins Polska. Należąca do Jeronimo Martins firma Optimum Markt złożyła pozew o naruszenie praw i patentów, m.in. ochrony własności przemysłowej słowa "Biedronka" - czytamy w Gazeta.pl Pieniądze.

Anna Papka z JMP w rozmowie z Gazetą wyjaśnia: "Ponieważ nazwy wskazanych domen są identyczne ze znakiem towarowym Biedronka, w tym z nazwą naszego wydawnictwa wewnętrznego - stwierdziliśmy, że mogło dojść do naruszenia praw wyłącznych do wspomnianego znaku towarowego".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane