Francja utarła nosa Amazonowi

Autor: pr 30 maja 2016 11:50

Amazon ogłosił, że odwołał proces przejęcia całości udziałów w francuskiej firmie dystrybucyjnej Colis Privé. Do tej pory Amazon posiadał jedynie 25 proc. udziałów. Dokładne powody decyzji nie zostały podane. Najczęściej pojawiające się przypuszczenie sugeruje, że na przeszkodzie stanęła ocena l'Autorité de la concurrence (francuski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów), biorąca pod uwagę globalną pozycję rynkową całego Amazon, a nie tylko francuskiego oddziału.

Colis Privé zajmuje się dostarczaniem przesyłek w systemie tzw. ostatniej mili, czyli bezpośrednio do odbiorców indywidualnych. W ubiegłym roku firma obsłużyła ponad 35 mln przesyłek.

- W zasadzie wiadomość ta niczego nie zmienia w sytuacji rynkowej. Amazon kontynuuje współpracę z Colis Privé i pozostaje właścicielem pakietu akcji. Co najwyżej można uznać, że władze francuskie dały delikatny pstryczek Amazonowi, wskazując, że po tej stronie Atlantyku biznes robi się inaczej. Odbiorcy w Europie lubią kupować globalnie, ale w bliskich kontaktach – na przykład: w odbiorze przesyłek – preferują znajomych lokalnych dostawców. To kwestia prywatności. Warto dodać, że InPost również współpracuje z Colis Privé: uważamy tę firmę za jednego z czołowych i zaufanych partnerów biznesowych – powiedział Olivier Binet, InPost Francja

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,18

  • Śr

    4,68

  • Min

    3,74

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8471

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane