PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Francuskie supermarkety nie sprzedają już jednorazowych foliówek

Autor: suputniknews.com 3 lipca 2016 11:12

Zakaz sprzedaży jednorazowych plastikowych reklamówek w supermarketach i na bazarach we Francji wszedł w życie - podaje portal sputniknews.com.

Poczynając z 1 lipca duże i małe sklepy, piekarnie, apteki i inne punkty handlowe nie mają prawa sprzedawania plastikowych reklamówek dla opakowania zakupów przy kasie. Zamiast tego, klientów wzywa się do korzystania z wielorazowych plastikowych reklamówek, albo toreb z naturalnych materiałów. Tymczasem zakaz na razie nie dotyczy reklamówek, których grubość ścianek nie przewyższa 50  mikronów: do takich torebek kładzie się zwykle owoce i warzywa. Zakaz ich wykorzystania wejdzie w życie 1 stycznia 2017 roku, jednak już teraz wiele sklepów w tym celu proponuje klientom papierowe opakowania.

Według informacji na portalu DNA.fr, co roku przy kasach francuskich sklepów zużywa się do 5 miliardów cienkich plastikowych torebek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Www 2016-07-03 16:20:47

    No nie wiem, z tego co się orientuję, wpływ tak zwanych plastikowych toreb na środowisko jest mniej szkodliwy niż tak zwanych toreb ekologicznych z naturalnych surowców. To dlatego ze produkcja tych pierwszych pochlania mniej energii i moxna do nich dodawac organiczne substancje zeby sie rozkladaly po psru latach. Popieram ekologie jako remedium na aktualne cz

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane