PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Francuzi nie marnują żywności, do sprzedaży trafiły niezwykłe warzywa i owoce

Autor: rmf24.pl 6 listopada 2014 09:59

Francuzi nie marnują żywności, do sprzedaży trafiły niezwykłe warzywa i owoce

Francuscy producenci i sieci supermarketów lansują z humorem... "Połamane gęby"- tak oficjalnie nazwane zostały warzywa, owoce i inne produkty spożywcze, które wcześniej były wyrzucane z powodu nieodpowiadającego standardom wyglądu. Teraz trafią na półki sklepowe z niskimi cenami - podaje rmf24.pl.

Marchewki przypominające kształtem ludzkie dłonie czy stopy, poskręcane ogórki, wybrzuszone z jednej strony jabłka, kiełbasy o bardzo nieregularnych kształtach, tabliczki czekolady, którym nie udało się nadać prostokątnej formy. Aż jedna trzecia francuskich płodów rolnych była dotąd wyrzucana tylko z powodu ich dziwnych kształtów lub rozmiarów, choć były smaczne. Teraz trafiają na półki sklepowe z niskimi cenami. Akcje sprzedaży "brzydkich" płodów rolnych rozpoczęła już kilka miesięcy temu jedna z sieci supermarketów. Teraz przyłączyły się do niej inne sklepy lansując "nieładne" artykuły spożywcze różnego typu.

Organizatorzy akcji podkreślają, że produkty będą nie tylko o jedną trzecią tańsze, ale ich często zabawne kształty mogą rozbawiać klientów i działać pozytywnie na wyobraźnie dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane