Franczyza ma przyspieszyć rozwój Domino's Pizza

www.portalspozywczy.pl 30 czerwca 2014 11:43

- Nie wykluczamy, że to właśnie model franczyzowy odegra kluczową rolę w rozwoju sieci Domino's w Polsce - mówi Peter Shaw, prezes zarządu DP Poland.

- W 2013 roku mając na uwadze wzrost sprzedaży, skoncentrowaliśmy się także na podniesieniu zysków poprzez optymalizację kosztów lokalowych i przy zachowaniu wysokiej jakości produktów. Ponadto wdrożyliśmy nowy format lokali, co pozwoliło na znaczącą redukcję kosztów, związanych z wystrojem i aranżacją oraz z opłatami eksploatacyjnymi. Nasza strategia na 2014 opiera się na dalszej budowie świadomości marki i rozwijaniu sprawdzonego modelu biznesowego - dodaje Peter Shaw.

Łącznie w 2014 roku Domino's Pizza chce powiększyć sieć o 20 lokali. Franczyza ma przyspieszyć rozwój.
Pierwszy lokal sieci w tym modelu działa od października ub. Jego prowadzenie powierzono Jakubowi Stępniowi, który od lat związany z firmą, w której swoją karierę zaczynał jako kierowca. Pizzeria, której franczyzobiorcą jest Jakub Stępień, mieści się w tzw. bloku mieszkalnym, przy jednej ze stacji warszawskiego metra - Młociny. Jest to pierwszy w Polsce lokal Domino's Pizza, oparty na modelu franczyzowym i nie ostatni.
Jakub Stępień otworzył swój własny lokal z pomocą firmy, która udzieliła mu pożyczki, i planuje już uruchomienie drugiego punktu franczyzowego Domino's Pizza w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane