PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Franczyzowe Bomi Smak Tradycji zostają w Galerii Madison

Autor: dlahandlu.pl 6 listopada 2013 22:10

Delikatesy spożywcze „Bomi Smak Tradycji", zgodnie z podpisanym przedłużeniem umowy najmu, pozostaną w gdańskiej galerii Madison na następnych kilka lat.

Bomi Smak Tradycji to sklepy, które powstają w miejscu dawnych placówek Bomi, operatorem trzech sklepów franczyzowych jest spółka Delta Pomorze. Nowy format charakteryzuje się zwiększonym asortymentem, poszerzoną ofertą produktów regionalnych, wyodrębnionymi stoiskami tematycznymi (np. ze specjałami kaszubskimi).

Większość lokalizacji po Bomi przejęły konkurencyje sieci: Alma, Biedronka, Stokrotka, Top Market. Spółka Bomi SA, która jest w upadłości likwidacyjnej podała wyniki finansowe za pierwsze półrocze br. Firma uzyskała w tym czasie 14,3 mln zł przychodów w porównaniu do 284 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 14,1 mln zł (256,2 mln zł straty w I pół. 2012). Zysk netto to 10,9 mln zł (868,2 mln zł straty w I pół. 2012 r.)

W bieżacym okresie ze wzgledu na ustanie czynników powodujących konieczność utrzymania rezerw, spółka rozwiązała rezerwy odprawy dla zwalnianych pracowników w wysokości 566 tys. zł oraz na zobowiazania rodzące obciażenia z/t umów najmu w wysokości 16.880 tys. zł. Jednoczesnie spółka zawiazała rezerwę na koszty likwidacji działalnosci w kwocie 698 tys. zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane