Frisco.pl zbuduje nowy magazyn do obsługi aglomeracji warszawskiej

Autor: dlahandlu.pl 6 kwietnia 2017 20:32

Frisco.pl zbuduje nowy magazyn do obsługi aglomeracji warszawskiej fot. Katarzyna Kazior

Frisco.pl, sklep spożywczy online znajdujący się w portfolio funduszu MCI.TechVentures, zarządzanego przez Private Equity Managers, odnotował pod koniec 2016 roku dynamikę przychodów rzędu 100% miesiąc do miesiąca.

Plan na 2017 rok zakłada dalszą koncentrację na aglomeracji warszawskiej. Skupienie się na rynku stołecznym do decyzja strategiczna, z którą wiąże się budowa nowego, dużo większego magazynu, który umożliwi wzrost wartości spółki w ciągu następnych kilku lat – mówi Tomasz Danis, partner współzarządządzający funduszem MCI.TechVentures.

W tym roku Frisco.pl położy większy nacisk na technologie mobilne oraz na rozwój systemu informatycznego. W tym celu zostaną wykorzystane m.in. takie technologie jak sztuczna inteligencja czy machine learning, które umożliwią większą personalizację usług, zachęcając klientów do zakupów i częstszego korzystania z serwisu, przy jednoczesnych oszczędnościach w prowadzeniu działalności.
W 2016 roku udało nam się podwoić liczbę regularnie kupujących na Frisco.pl m.in. dzięki takim rozwiązaniom, jak możliwość ponowienia poprzedniego zamówienia czy łatwy dostęp do list zakupowych – mówi Tomasz Dębowski, dyrektor marketingu Frisco.pl.

Private Equity Managers poprzez fundusz MCI.TechVentures jest wraz ze spółką Eurocash współwłaścicielem Frisco.pl. Tomasz Czechowicz, prezes zarządu MCI Capital, stwierdził, że jest zadowolony ze współpracy z Eurocashem i uznał całe przedsięwzięcie za jedną z najlepszych inwestycji w portfelu firmy. - Mamy do czynienia z optymalną synergią pomiędzy branżowym inwestorem, a inwestorem z obszaru gospodarki cyfrowej. My z jednej strony budujemy DNA firmy e-commerce, dostarczamy najlepszych praktyk w tym zakresie, a z kolei Grupa Eurocash wnosi wybitny wkład w zakresie logistyki czy sourcingu, czyli w tych obszarach, w których kompetencje tego typu gracza są najsilniejsze – podkreślił Tomasz Czechowicz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Analityk 2017-04-06 20:46:55

  Eurocash w 2017 akcje będą kosztować 75 złotych

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,50

 • Śr

  3,33

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane