PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

FROB: Elektroniczne paragony to ułatwienie dla konsumentów

Autor: InfoWire.pl 23 sierpnia 2016 14:56

- Ministerstwo Rozwoju planuje wprowadzenie elektronicznych paragonów. Oznacza to, że konsumenci będą mogli otrzymywać dowody zakupów esemesem, mejlem czy też ściągać je po zalogowaniu się do odpowiedniego portalu. To duże udogodnienie dla klientów, ponieważ dostęp do elektronicznych paragonów będzie możliwy w każdej chwili – mówi serwisowi infoWire.pl Robert Łaniewski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.

Projektowane zmiany mają oczywiście bardzo duże znaczenie także dla przedsiębiorców. Będą oni musieli używać urządzeń fiskalnych z tzw. modułem komunikacyjnym, który będzie przekazywał elektroniczne paragony do systemów Ministerstwa Finansów (MF). Co ważne, moduły te zostaną dostosowane do terminali płatniczych, więc sprzedawcy i usługodawcy nie będą mieli problemów z przyjmowaniem płatności bezgotówkowych.

Wprowadzenie elektronicznych paragonów ułatwi ponadto walkę z przedsiębiorcami działającymi w szarej strefie. - Zmiany mają uszczelnić system. Przekazywane dane będą umożliwiały MF lepszy nadzór nad tym, co się dzieje w punktach handlowo-usługowych bez konieczności przeprowadzania fizycznych kontroli. Wystarczy, że będzie to sprawdzane w systemach Ministerstwa – informuje ekspert.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • mario 2016-08-24 23:06:47

  To totalna inwigilacja, to będzie niesamowita szpiegowska baza danych - komu ona będzie służyć, na pewno nie Kowalskiemu, a do zwalczania polskiej przedsiębiorczości, panowie kręcą bat na Kowalskich. Głupszych pomysłów chyba nie uda się wymyślić, kosztownych pomysłów. Kto to lobbuje, kto chce na tym zarobić. Tym pomysłem powinna zająć się prokuratura, to zamach na prywatność i tajemnice przedsiębiorców. Może jeszcze wskazane byłoby aby założyć liczniki do łóżek, a najlepiej kamery w każdym pomieszczeniu we wszystkich pomieszczeniach i czipy każdemu. Jakich czasów doczekaliśmy, głupota przegania głupotę. Decydenci obecni sami nie wiedzą co czynią, w ogóle nie przewidują skutków, brak im wyobraźni.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  12,99

 • Śr

  7,51

 • Min

  4,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane