PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

FRSiH 2016: Branża rybna idzie w stronę czystej etykiety

Autor: dlahandlu.pl 17 października 2016 15:35

- Oczekiwania konsumentów ryb i przetworów rybnych idą w stronę produktów o mniejszej gramaturze, produktów gotowych do spożycia. Drugim zauważalnym trendem jest pójście w kierunku czystej etykiety - żywności bez barwników i konserwantów. Po trzecie, widać jak sieci handlowe poszerzają swoją ofertę w tym segmencie - mówił Artur Ujek, dyrektor generalny Admirał Sp. z o.o., w trakcie debaty "Branża rybna - rynek na fali wznoszącej", która odbyła się podczas IX Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

- Konsumenci oczekują małych, gotowych do spożycia porcji. Chcą, żeby produkty były zdrowe. Sieci handlowe odpowiadają na te potrzeby poprzez systematyczne zwiększanie oferty świeżych ryb pakowanych. Kiedyś do kupienia był przede wszystkim pstrąg, teraz konsumenci mogą wybierać spośród wielu pozycji asortymentowych - mówił Artur Ujek

Jego zdaniem spożycie ryb i przetworów rybnych w Polsce nie jest wcale na tak niskim poziomie, jak się powszechnie uważa. - Porównując spożycie w Polsce do spożycia w krajach, w których pensja minimalna jest o wiele wyższa widać, że Polacy wcale nie jedzą tak mało ryb. Proporcjonalnie do zarobków, spożycie takich produktów jest u nas wyższe niż w Niemczech - dodał dyrektor firmy Admirał.

Kamil Jerominek, członek zarządu Fjord Fisk Polska sp. z o.o. dodał, że obecnie mamy do czynienia z rynkiem konsumenta. - Konsumenci z różnych przyczyn nie sięgali po ryby. Były trudno dostępne, niezbyt zdrowe. To było dla branży duże wyzwanie. Czysta etykieta wymaga od producentów usprawnień technologicznych, a więc przebudowy zakładów produkcyjnych. W kontekście zmieniających się na niekorzyść cen surowca to duże wydatki dla branży. Producenci dywersyfikują swoje portfolio. Możemy tu czerpać z doświadczeń branży mięsnej czy convenience i rozwijać produkty do szybkiej konsumpcji, nieprzetworzone, na każdą kieszeń. Mamy duże kompetencje technologiczne, trzeba wykorzystać ten potencjał - mówił podczas debaty Kamil Jerominek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane