PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

FRSiH 2016: Innowacje muszą podążać za potrzebami konsumentów

www.portalspozywczy.pl 17 października 2016 10:04

FRSiH 2016: Innowacje muszą podążać za potrzebami konsumentów Jan Kolański, prezes Grupy Colian Holding, fot. PTWP

W branży spożywczej i produkcji słodyczy tworzenie innowacji jest coraz trudniejsze. Nierzadko są to innowacje pozorne, które nie zmieniają trendów konsumenckich. Musimy patrzeć jak one się nasuwają, ale zgodnie z naszymi potrzebami – powiedział Jan Kolański, prezes zarządu Colian Holding SA podczas IX Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2016.

Jak zauważył Kolański Polska na rynkach międzynarodowych konkuruje przede wszystkim jakością za bardzo przyzwoitą cenę.

- Nasi partnerzy to rozumieją. Polska żywność wciąż jest jednak bardzo mało znana. Musimy budować markę ‘made in Poland’ żeby być lepiej postrzeganymi – dodał.

Prezes zarządu Colian Holding zwrócił uwagę, że kluczowym czynnikiem innowacyjności jest połączenie nauki z biznesem.

- Niestety, wciąż nauka nie jest połączona z biznesem. Skupiliśmy na zmianach w zakresie gimnazjów, a powinniśmy reformować szkoły średnie i wyższe. Wystąpiliśmy o otwarcie roku akademickiego „technologia”. Odmówiono nam. Pytanie w jakim kierunku chcemy rozwijać gospodarkę bez odpowiednich fachowców. Tylko nauka jest drogą do innowacji. Obecnie żadna polska firma nie ma środków żeby otwierać laboratoria i zatrudniać setki fachowców – dodał.

Jan Kolański odniósł się także do sytuacji na rynku pracy.

- Oprócz posiadania odpowiednich sił fachowych, istotni są także osoby, które będą wykonywać podstawowe prace. Niektórzy nie chcą pracować. Niektóre rządowe programy pomagają, niektóre przeszkadzają. Z naszej perspektywy najważniejsza jest długoterminowa polityka, współpraca, perspektywa długoterminowa pomaga. Dobra komunikacja i przewidywalność to podstawa – dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane