Fundacja Sendzimira namawia restauratorów do podawania wody z kranu

Autor: dlahandlu.pl 27 lipca 2015 10:05

Fundacja Sendzimira namawia restauratorów do podawania wody z kranu Fundacja Sendzimira promuje wodę z kranu wśród restauratorów

Fundacja Sendzimira rozpoczyna kampanię „Wpłyń na Wolną Wodę!”, która ma przekonać klientów i właścicieli lokali gastronomicznych do picia i podawania kranówki w kawiarniach, knajpkach i restauracjach.

Na stronie wodawolnaodbutelek.sendzimir.org.pl/wolna-woda/ dostępna jest już aplikacja mobilna do zaznaczania na mapie lokali serwujących wodę z kranu. Punkty przyjazne kranówce można oznaczać także bez smartfona, bezpośrednio poprzez stronę internetową projektu. Akcję będzie wspierać kampania reklamowa w komunikacji publicznej.

Efektem działań będzie zbudowanie sieci lokali podających wodę z kranu w trzech miastach: Krakowie, Poznaniu i Łodzi objętych kampanią. W każdym z miejsc znajdzie się oznaczenie informujące o serwowaniu kranów, broszura edukacyjna dotycząca jakości wody wodociągowej oraz karafki do jej podawania. „Jeśli prowadzisz restaurację lub inny lokal gastronomiczny i inaczej niż większość nie boisz się kranówki, już dziś skontaktuj się z nami” – namawia koordynujący kampanię Karol Grabias z Fundacji Sendzimira.

Projekt Fundacji Sendzimira „Woda wolna od butelek” jest odpowiedzią na wzrastającą konsumpcję wody, której towarzyszy brak odpowiedniego systemu gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Projekt stawia sobie za cel kształtowanie racjonalnego stosowania opakowań jednorazowych na wodę pośród mieszkańców miast, instytucji miejskich oraz firm, w tym również producentów wody butelkowanej. Promowanie picia wody z kranu, obok propozycji wprowadzania butelek zwrotnych i wielorazowych, stanowi centralny motyw projektu.

Platformą projektu, na której znajdują się wszystkie aktualne informacje na temat akcji, jest strona: http://wodawolnaodbutelek.sendzimir.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,85

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane