Fundusz Advent chce przejąć 100 proc. udziałów w Eko Holdingu. Ma swoją wizję rozwoju

Autor: portalspozywczy.pl 10 września 2012 11:15

Fundusz Advent chce przejąć 100 proc. udziałów w Eko Holdingu. Ma swoją wizję rozwoju

Ecorse Investments, należący do funduszu Advent International Corporation, wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji Eko Holding, po 4,10 zł za akcję. Fundusz, po przejęciu Eko Holdingu będzie chciał, by firma handlowa skupiła się na działalności detalicznej, rezygnując z segmentu hurtowego.

Advent, za pośrednictwem firmy Ecorse Investments prowadzi zaawansowane negocjacje z większościowymi akcjonariuszami Eko Holdingu, czyli Krzysztofem Gradeckim i Marzeną Gradecką, na temat nabycia wszystkich posiadanych przez nich akcji.

- Intencją wzywającego jest to, aby po przeprowadzeniu wezwania działalność spółki koncentrowała się na rozwoju sieci supermarketów EKO, którą wzywający uważa za działalność podstawową. Wzywający zamierza wspierać spółkę w tym działaniu, wykorzystując doświadczenie i wiedzę Advent International, jak również korzystając ze wsparcia rozległej sieci ekspertów branżowych współpracujących z Advent International - czytamy w wezwaniu.
W związku z tym, fundusz zamierza zrezygnować z prowadzenia przez Eko Holding i jej spółki zależne działalności w zakresie, niestanowiącym działalności podstawowej (w szczególności sprzedaży detalicznej innej niż sprzedaż prowadzona przez sieć supermarketów EKO oraz sprzedaży hurtowej) poprzez sprzedaż udziałów spółek oraz innych aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością.
Ponadto Advent chce po zakończeniu wezwania wycofać spółkę z obrotu na GPW. Ecorse Investments chce skupić w wezwaniu 48.616.605 akcji spółki Eko Holding. Wezwanie dojdzie do skutku tylko wtedy, gdy spółce uda się skupić co najmniej 38.893.284 akcji, czyli 80 proc. kapitału zakładowego.
Zapisy na akcje będą przyjmowane od 28 września do 29 października.
- Wezwanie jest ogłoszone pod warunkiem uzyskania przez wzywającego bezwarunkowej decyzji wydanej przez Komisję Europejską, stwierdzającej, że koncentracja poprzez nabycie akcji jest zgodna ze wspólnym rynkiem lub uzyskania przez wzywającego bezwarunkowej decyzji zatwierdzającej koncentrację w całości lub w części, wydaną przez kompetentny organ każdego z takich państw członkowskich - czytamy w wezwaniu.
Ecorse Investments zakłada spełnienie się takiego warunku prawnego do dnia zakończenia przyjmowania zapisów, tj. w przypadku nieprzedłużenia okresu przyjmowania zapisów do dnia 29października 2012 r.
Wzywający jest pośrednio kontrolowany przez Advent International Corporation, spółkę zarządzającą grupą funduszy typu private equity ("Advent International"). Advent jest jednym z najbardziej aktywnych inwestorów w sektorze handlu detalicznego. W ciągu ostatnich 5 lat zainwestował w 10 firm z tego sektora, m.in. Serta & Simmons Bedding, DFS, Five Below, Takko i Stokomani.
Pośredniczącym w wezwaniu jest UniCredit CAIB Poland.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    0,82

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane