Fundusz Blackstone kupił Galerię Pestka

Autor: www.dlahandlu.pl 1 grudnia 2011 15:33

Fundusz Blackstone kupił Galerię Pestka

King's Street Retail, platforma grupująca wysokiej jakości polskie centra handlowe, powiększyła się o poznańską Galerię Pestka. Fundusz nieruchomościowy Blackstone sfinalizował wczoraj zakup Galerii Pestka od prywatnego inwestora niemieckiego. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Akwizycja ta powiększa portfel centrów handlowych King's Street Retail, do którego należy już Magnolia Park we Wrocławiu, Galeria Twierdza Kłodzko i Galeria Twierdza w Zamościu - wszystkie zakupione w 2011 roku. Zgodnie z ogłoszonymi planami, do końca 2011 roku zostanie także sfinalizowany zakup Galerii Tęcza w Kaliszu.

Galeria Pestka w Poznaniu to obiekt o łącznej powierzchni handlowej 42 000 mkw., z parkingiem na 1 000 miejsc. Największe sklepy w centrum to hipermarket Carrefour, market budowlany Praktiker i sklep SATURN.

Od 1 grudnia 2011 roku zarządzanie Galerią Pestka przejmuje Master Management Group, wiodąca polska firma zarządzająca i inwestująca w nieruchomości handlowe, która jest także odpowiedzialna za zarządzanie pozostałymi centrami z portfela King's Street Retail.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    2,59

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane