PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Fundusz Focus Estate Fund kupił Galerię Sandomierz

Autor: dlahandlu.pl 7 czerwca 2016 11:25

Fundusz inwestycyjny Focus Estate Fund kupił Galerię Sandomierz, centrum handlowe w południowo-wschodniej Polsce, od Euro Real Estate Investments LLP.

Galeria Sandomierz to jedyne nowoczesne centrum handlowe w Sandomierzu i okolicach. Działa od marca 2009 roku i oferuje 4,4 tys. m kw. powierzchni handlowej oraz 160 miejsc parkingowych. Centrum jest obecnie wynajęte w 97,5%, a wśród najemców znajdują się supermarket Carrefour, RTV Euro AGD, popularne marki odzieżowe i obuwnicze (Reserved, House, Cropp Town, Diverse, Top Secret czy CCC), a także Drogeria Natura. Ofertę handlową uzupełnia sąsiadujący z galerią sklep Bricomarche, który dodatkowo zwiększa atrakcyjność obiektu. Dzięki dogodnej lokalizacji centrum jest łatwo dostępne dla mieszkańców miasta i okolic, a także turystów, którzy chętnie odwiedzają Sandomierz.

– To nasza pierwsza inwestycja na polskim rynku nieruchomości handlowych. W naszej działalności koncentrujemy się na obiektach handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, więc Galeria Sandomierz to ważne uzupełnienie naszego portfela nieruchomości. Mamy ambitne plany rozwoju: wkrótce sfinalizujemy kilka innych transakcji w Polsce i Czechach – mówi Andriy Kozin, Managing Partner w Focus Estate Fund. Firma Cushman & Wakefield reprezentowała w transakcji kupna Focus Estate Fund.

Firma JLL pośredniczyła w transakcji w imieniu sprzedającego, Euro Real Estate Investments LLP – spółki specjalizującej się w inwestycjach w nieruchomości, zarządzanej przez Marcol, brytyjską spółkę private equity.

– Obecnie obserwujemy duży popyt na obiekty handlowe o dominującej pozycji na rynkach lokalnych. Transakcja Focus Estate Fund dowodzi, że nowi inwestorzy coraz chętniej szukają takich możliwości ulokowania kapitału w Polsce – dodaje Jędrzej Suchowolec, Konsultant ds. nieruchomości handlowych w Dziale Rynków Kapitałowych Cushman & Wakefield.

Focus Estate Fund to fundusz inwestycji w nieruchomości, koncentrujący się na obiektach handlowych typu non-prime w Europie Środkowo-Wschodniej. Strategia Funduszu zakłada inwestycje w rozwój nieruchomości komercyjnych średniej skali na najbardziej dynamicznych rynkach europejskich. Fundusz planuje nabycie obiektów o wartości 50 mln EUR w ciągu najbliższych 2–3 lat. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane