Fundusz Inovo.vc zainwestował 2 mln zł w system zamówień jedzenia online

Autor: pr 16 grudnia 2015 12:42

Restaumatic, system zamówień jedzenia online bezpośrednio w restauracji pozyskał 2 miliony złotych od funduszu Inovo.vc. To największa jak dotychczas inwestycja funduszu.

- Restaumatic nie tylko obsługuje zamówienia online, pozwala też restauracjom zwiększyć sprzedaż i obniżyć koszty marketingu. Został stworzony przez doświadczonych przedsiębiorców - Marka Skubacza i Michała Kozakiewicza, którzy wcześniej zarządzali portalem Skubacz.pl - podkreśla spółka.

- Z systemu w ciągu półtora roku skorzystało w Polsce ponad 340 restauracji. Ostatnio do grupy Restaumatic’a dołączyła sieć pizzerii Gruby Benek – mówi Marek Skubacz, prezes i jeden z założycieli Restaumatic’a.

- Zainwestowaliśmy w Restaumatic’a, bo segment zamówień z dostawą do domu, w którym działa Restaumatic, rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie – mówi Michał Rokosz, partner w funduszu Inovo.vc, wcześniej założyciel i dyrektor Foodpanda.pl - Z zamówień jedzenia w dostawie korzysta już 64 proc. Polaków, w tym aż 38 proc. zamawiając jedzenie korzysta z Internetu. Usługa dostawy jedzenia do domu jest obecnie najszybciej rozwijającą się częścią sektora gastronomicznego. Udział tego segmentu w sektorze gastronomicznym na świecie wzrósł w latach 2009 – 2014 zaledwie z 2 do 3 proc. Natomiast w Polsce, w tym samym czasie wzrósł z 3,4 do 5,5 proc., a jego wartość wynosi 1,5 – 2 mld zł.

Środki zainwestowane przez fundusz Inovo.vc zostaną przeznaczone m.in. na dalsze doskonalenie systemu, na przygotowanie usługi do ekspansji zagranicznej, a także na rozwój marketingu i sprzedaży.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,14

  • Min

    3,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane